Вручення повістки мають зафіксувати два свідки? У ТЦК дали важливе роз'яснення для українців

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов'язаним громадянам вручають повістки у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Найчастіше оповіщення громадян здійснюється у громадських місцях, тому нерідко виникають конфлікти за участю працівників ТЦК та СП, передають Патріоти України.

Водночас військові зазначають, що у мережі поширюють багато чуток про правила вручення повістки, але більшість із них – фейки. Про це у коментарі "Телеграфу" розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.

За його словами, жодна норма закону чи постанова Кабінету міністрів України не говорить про те, що повістку військовозобов'язаному мають вручати при двох свідках. При цьому він наголосив, що повідомляти громадян про необхідність прибути до ТЦК та СП та забезпечити своєчасне прибуття за цим викликом зобов'язані центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та навчальні заклади незалежно від підпорядкування та форми власності за розпорядженням ТЦК та СП.

"Громадянин повинен тільки розписатися на відривній частині бланку повістки. А ось щодо двох свідків, відеофіксації процесу оповіщення тощо у жодних офіційних документах не йдеться", – пояснив офіцер.

Також представник ТЦК та СП зазначив, що немає значення, де і яким чином виписана повістка. Згідно з постановою Кабміну №1487, визначено зразок повістки, але ніде не визначено спеціальних місць для її виписування чи вручення. Вона може бути вручена за місцем проживання, за місцем роботи, на блокпосту та в будь-якому громадському місці.

Неймовірний гол: Гравець збірної України врятував команду від поразки у Франції

субота, 2 березень 2024, 22:55

Півзахисник Бордо Данило Ігнатенко відзначився голом у матчі проти Родеза в рамках другого дивізіону чемпіонату Франції, передають Патріоти України. Бордо першим відкрив рахунок, проте до кінця першого тайму Родез двічі забив і вийшов уперед. Гості дов...

Уламок був на стінці аорти: В Україні лікарі провели надскладну операцію, врятувавши воїнові життя

субота, 2 березень 2024, 21:28

Українські лікарі виконали надскладну операцію та врятувати життя воїнові. Хірургам вдалося дістати уламок з задньої стінки аорти пацієнта. Про це повідомив лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Олександрівської лікарні, асистент кафедри хірург...