Зараз світлинами з далеких країн нікого не здивуєш, а от у минулому це могли собі дозволити одиниці. Зазвичай виїзди за кордон були пов'язані з роботою або лікуванням. Журналісти вирішили уявити, як виглядав би Instagram на початку минулого століття, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Підозрюємо, що сторінка оперної діви Соломії Крушельницької переважно б складалася зі сценічних образів.
"Сьогодні я гратиму Чіо-Чіо-Сан в опері мого близького друга Джаккомо Пуччіні", – писала б Соломія Крушельницька.
А в 1897 році вона б виставила фото лайнера, на якому вирушила до Південної Америки й підписала б: "Любі чилійці, за місяць наш корабель торкнеться ваших берегів. Чекайте!".
У сусідній Аргентині Крушельницька бувала неодноразово, а столицю Буенос-Айрес навіть обрала для свого весілля у 1910 році.
Папараці відзняли пару біля місцевого РАГСу і наступного дня вся країна обговорювала б подію.
Леся Українка теж часто виїжджала за кордон, але, на жаль, усі ці мандри були пов’язані з лікуванням туберкульозу та його ускладнень.
В Берліні їй робили операцію на нозі, а також ще три зими письменниця провела у єгипетському санаторії.
Проте найкраще Лесі Українці підходив клімат Кавказу, де одне з фото в Instagram підписала б так: "Не турбуйтесь, я тут не нудьгую. Слабке здоров'я зібрало в одному місці чимало цікавих людей".
Instagram львівського художника Івана Труша, мабуть, містив би мало фотографій. Митець постив би переважно свої картини – портрети відомих українців чи пейзажі. От для останніх йому якраз і були потрібні мандри.
"Навідувався до Рима та Венеції – і привозиш десятки робіт. А тоді до Єгипту та країн Близького Сходу, аби клієнти могли повісити у себе вдома екзотику далеких країн", – писав би Труш.
Труш не забував надсилати друзям листівки. Вона могла б бути підписана так: "З-під пірамід посилаю сердечний привіт і поклін!".
Франко також обожнював подорожувати, але коли в тебе троє дітей, то гонорарів з письменницької праці вистачає тільки на Карпати. З 1901 року і до Першої світової війни Каменяр щоліта приїжджав до Криворівні.
Улюблені хобі Франка – риболовля та збирання грибів. "Кращого відпочинку й не уявляв. Рибалив у Черемоші та приносив силу-силенну грибів з лісу. Дружина вже свариться на мене за ті гриби. Каже, що то забагато мороки їх чистити", – написав би Франко.
Вочевидь, Франко так нахвалив Криворівню, що влітку тут можна було побачити всю тогочасну еліту (сторіз – Коцюбинського, Драгоманова).
А сусід Франка у Львові – Михайло Грушевський, який був доволі заможною людиною, вирішив, що йому не пасує винаймати у когось будиночок – краще купити собі власний. У листах часто малював схему, як її знайти в селі.
Але якби в той час існував Instagram, то найбільшу кількість фоловерів зібрала б Софія Яблонська.
У 1929 році галичанка уже здивувала всіх, коли переїхала у Париж. Тут працювала моделлю, вчилася користуватися кінокамерою, а тоді зазіхнула на навколосвітню подорож. При чому маршрут проклала дуже екзотичними місцями: Марокко, Сінгапур, Ява, Балі, Австралія, Нова Зеландія, Таїті, Китай.
Яблонська не лише фотографувала, а й знімала відео. "Замість учити ваших дітей, я волію сама навчитися від вас ваших мудрощів, ваших звичаїв та вашого способу життя", – писала б Яблонська.
Мабуть, це єдина українка, яка в ті далекі часи могла ще й постити шматки відео. Що ж, сподіваємось, ваші фото цього літа будуть не менш яскравими.
Львовом вже майже три роки їздить патріотичне таксі, водієм якого є громадянин Туреччини Демір Мерт. Чоловік активно волонтерить та готується долучитися до захисту України, передають Патріоти України. У салоні патріотичного таксі безліч військових шевр...
17 вересня американська газета The Wall Street Journal написала, що число вбитих і поранених українців та росіян, які беруть участь у війні, досягло нібито приблизно 1 мільйона. Як стверджують журналісти, у ході військових дій було нібито вбито 80 тися...