Війна на Донбасі і окупація Росією Криму дали старт декомунізації в Україні. Таку думку висловив журналіст Павло Казарін у блозі, зазначивши, що реформи символічного (нові дати, топоніміка, історичний наратив) і реформи інституційного (судів, прокуратури, податкової) — не суперечать одна одній, передають Патріоти України.
За його словами, символічна трансформація була неможлива до 2014-го, існувало цілком конкретне антилоббі, ім'я якому — люди з прорадянськими поглядами і політики, які годувалися за рахунок їхньої лояльності.
"Ще п'ять років тому уявити появу в армії вітання "Слава Україні!" було просто неможливо. Як і поява в календарі нових дат. А на вулицях — нової топоніміки. Війна й окупація просто змістили баланс сил. Маргіналізація проросійського порядку створила вікно можливостей. Те саме, у яке вдалося протиснутися всьому тому символічному ряду, який став новою нормою", — додав журналіст.
Він уточнив, що Москва просто зруйнувала ту систему стримувань, яка десятиліттями зберігала радянську спадщину на прапорах і вулицях, лобісти статус-кво програли лобістам змін, і тому стилістичне оновлення стало таким стрімким.
"І саме з цієї ж причини в Україні буксують реформи інституційного. Тому що в цій сфері позиції "лобістів статус-кво" нітрохи не ослабли. Касти в митниці, прокуратурі, судах нікуди не поділися. Війна й окупація не послаблять їхню стійкість. І тільки тому "лобістам змін" у цій сфері доводиться набагато складніше, ніж їхнім колегам, які займалися реформою символіки", — завершив Казарін.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...