За його словами, причину появи ідеї "Малоросії" озвучив помічник президента РФ, якого називають куратором "ДНР" і "ЛНР" Владислав Сурков.
"Він чітко пояснив: треба було створити хайп. Знаєте, що таке хайп? Я теж до недавніх часів не знав. А нині розумію, що це - типу цунамі уваги до якоїсь теми або проблеми", - зазначає Бєлковський, звертаючи увагу на те, що свою заяву Захарченко зробив за день до 19 липня - дня чергового засідання у Мінську Тристоронньої контактної групи.
При цьому політолог констатує, що "Мінськ-2" не виконується і виконаний бути не може "на глибоко концептуальному рівні".
"Росія ніколи не усунеться від військової участі в долі території, офіційно іменується ОРДЛО. І не передасть Україні контроль над державним кордоном у цих місцях. У свою чергу, Україна фізико-органічно не може надати ОРДЛО особливий конституційний статус і провести в непідконтрольних "ДНР- ЛНР" вибори за своїми законами. Сьогодні вже ясно, що сакральні угоди були фейком спочатку", - пише Бєлковський.
На його думку, насправді ж, ситуація в ОРДЛО давно прийняла форму довгого замороженого конфлікту.
"Але щоб відвернути увагу від реальності і повернутися у бурю солодких мрій про неможливе, треба генерувати хайп. А в основі хайпа повинен лежати фейк. Він там і лежить. Малоросія - типова fake news, як назвав би її президент США Трамп. Треба ж було щось обговорювати в мінському залі 19 липня", - резюмував Бєлковський.
Нагадаємо, нещодавно глава самопроголошеної "ДНР" Олександр Захарченко оголосив про створення нової федеративної держави під назвою Малоросія, до складу якої, за його словами, увійдуть всі області нинішньої України.
"Нова держава буде називатися Малоросія, так як сама назва Україна дискредитувала себе", - заявив Захарченко.
Столицею Малоросії, за його словами, обрано Донецьк, в той час як Київ стане її історико-культурним центром.
Терористи "ДНР" повідомили подробиці своєї ініціативи зі створення "Держави Малоросія" на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
"Ініціативу" терористів прокоментували і в нелегітимній Держдумі.
З цього приводу висловився і президент України Петро Порошенко.
Тим часом в так званій "ЛНР" відхрестилися від участі в проекті "Малоросія".
США повинні змінити підхід до переговорів із Росією, а не лише зосереджуватись на висуненні умов. Таку думку висловив журналіст Віталій Портников в ефірі Еспресо, передають Патріоти України. За його словами, Росія не має наміру відмовлятися від своїх м...
"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...