"Революція повинна відбутися в голові. У серці. В душі. Інакше це не працює", - блогер про те, як має змінитися Україна

Реформи можуть мати успіх лише тоді, коли суспільство змінить для їх проведення свою свідомість.

Ілюстрація:nahnews.org

Справжні реформи проводяться всередині країни, а не ззовні. Про це в блозі на сайті Новое время пише журналіст Олег Гавриш, повідомляють Патріоти України.

Наведу приклад. За формальною ознакою в Росії ситуація з корупцією краще, ніж в Україні. Але фактично це не так.

Поясню свою думку. Наприклад, відповідно до опублікованого на цьому тижні рейтингом Transparency International, Росія знаходиться на 119 місці за рівнем корупції в країні, а Україна на 130-му. Україна більш корумпована, ніж Росія, вважає авторитетна міжнародна організація. І це через два роки після Євромайдану.

Цю думку підтверджує і приклад компанії IKEA. Вона відома тим, що ніколи принципово не дає хабарі. У Росії ж чиновники запропонували компанії пройти звичайну "процедуру". У IKEA відмовилися.

І тоді в Москві придумали інший хід: офіційно модернізувати одну зі шкіл за рахунок компанії. Шведи погодилися, провели модернізацію, московські чиновники виділили їм землю і підписали всі документи. А потім взяли участь у відкритті школи, попіарившись на цьому.

В Україні IKEA готова була зробити те саме. Але компанії пояснили, що ніяка школа нікому не потрібна. Потрібен кеш за землевідведення і рішення проблем. Виходить, російським чиновникам потрібен ще й піар, а нашим - тільки гроші. Значить, наші більш корумповані?

Насправді ні. Просто в Росії було багато грошей. При їх рівні доходу країна могла жити, як Об'єднані арабські емірати. Хоча більше нагадувала Нігерію в снігу. Масштаби крадіжок в Росії вражають. Вони грандіозні.

Наступний приклад - система тендерів ProZorro. Це коли всі тендери проводяться тільки в електронній формі, і результати торгів підробити ніяк не можна. Український Кабмін дуже пишається тим, що система, нарешті, запрацює. Так от у Росії точно така ж система працює вже кілька років. Один в один.

Така ж. По всій країні. У тендерах немає корупції? Є. Як розповів мені один з керівників російської будівельної фірми, відбувається вона так: "Так, електронну систему ніхто підробити не може. Але, як правило, той, хто хоче перемогти на торгах, приїжджає до тих, хто подав заявки і розмовляє про те, щоб вони їх зняли.

Платить їм при цьому компенсацію. Якщо ця людина близька до ФСБ або Кремля, успіх такого заходу гарантований. В іншому випадку, у того, хто не зняв заявку, починаються проблеми. А так йому підкидають грошенят".

Ще один приклад. Щомісячна заробітна плата прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка $ 1 380. А глави уряду Росії Дмитра Медведєва - $ 2680. За формальною ознакою, останній повинен бути менш схильний корупції, ніж перший. Фактично ж Дмитро Медведєв мільярдер. Накрав стільки, скільки жодному українському прем'єру і не снилося.

Одним словом у всіх реформах формальні ознаки не працюють. Революція повинна відбутися всередині. В голові. В серці. В душі. Інакше це не працює.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Зараз - третя серія "трампівських гірок" для України. Треба витримати цей шалений "накат", - Фесенко

п’ятниця, 25 квітень 2025, 9:50

"Всі зациклились на так званому «мирному плані Трампа», на новій хвилі агресивного тиску США на Україну, щоб ми погодились на цей "план",- про це у Фейсбуці пише політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України. "Умовно можна вважати, що це «пла...

Народні прикмети на 25 квітня: Що потрібно зробити для гарного самопочуття, а чого уникати у Марків день

п’ятниця, 25 квітень 2025, 7:05

Народне свято 25 квітня відоме під назвами, Марк ключник, Василь-парильник. 25 квітня за новим стилем (8 травня за старим) вшановують пам'ять одного з апостолів євангеліста Марка. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідн...