Віктор Медведчук може виявитися не лише негласним агентом російського впливу, але й інструментом економічної експансії Росії. Про це пише журналіст Сергій Лещенко, передають Патріоти України, і продовжує:
Путінський кум не приховує бажання повернутися до політики. Він офіційно вступив у партію "За життя", яка намагається зібрати реваншистські налаштовані голоси, просуваючи "Опозиційний блок" в колишній вотчині Януковича.
Днями голова партії Вадим Рабінович опублікував фотографію, де він та Медведчук вдягнуті в однакові кашкети "За життя". Відповідь на питання, хто стоїть за Медведчуком, вкаже на інтереси, які їхня сила відстоюватиме в українській політиці. Медведчук володіє неймовірними багатствами, хоча все життя у політиці стверджував, що перестав займатися бізнесом ще в 1990-х роках.
Насправді, про природу статків Медведчука розповідає одна історія, яка залишилася непоміченою в Україні, хоча велике розслідування по ній зробило видання Financial Times.
Фактично, він може бути посередником при скуповуванні української промисловості російським урядом. Все почалося з того, що британські журналісти зацікавилися джерелами фінансування хмарочоса Trump International Hotel and Tower в канадському Торонто.
Видання з'ясувало, що партнером Трампа в проекті нерухомості в Торонто був такий собі емігрант з Радянського Союзу Алекс Шнайдер – колишній співвласник українського заводу "Запоріжсталь". Половина акцій заводу, якими володів Шнайдер і його український партнер Едуард Шифрін, несподівано змінили власників у 2010 році.
Гроші від продажу цієї промислової він направив на канадську нерухомість, побудовану під егідою Дональда Трампа. Подробиці цієї тіньової оборудки багато років були невідомі, і зараз спливли на поверхню завдяки тяганині в лондонському суді між колишніми партнерами Шнайдером і Шифріним. Отже, в травні 2010 року, як випливає з матеріалів Financial Times, Шифрін подзвонив Шнайдеру з Москви і повідомив, що на нього чинять "тиск", щоб партнери продали частку в "Запоріжсталі".
Покупцем був заявлений російський державний фінансовий інститут – "Зовнішекономбанк", наглядову раду якого очолював тодішній прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.
За твердженням Шнайдера, Шифрін сказав йому, що в Москві це поглинання українського активу розглядають як "політично-стратегічне". Тоді на цей же пакет акцій претендував і Рінат Ахметов, але продавці вибрали росіян, які погодилися навіть заплатити штраф Ахметову за те, що перехопили у нього угоду.
А тепер найцікавіше. Крім штрафу Ахметову, компанія Шифріна і Шнайдера отримала від росіян додаткові 100 мільйонів доларів, які повинні були перевести через підставні компанії на Кіпрі і в офшорних зонах неназваним посередникам.
Як стверджував Шнайдер в британському суді, ці 100 мільйонів були, по суті, відкатом тій особі, яка організувала операцію між українськими олігархами і російською державою. Згідно з судовими свідченнями Шифріна, посередником в угоди був Ігор Бакай.
Багато хто забув уже це прізвище. Бакай – це перший керівник компанії "Нафтогаз України", яка була заснована за часів президентства Леоніда Кучми 20 років тому. Він втік з України в Росію після Помаранчевої революції 2004 року, а його останньою посадою була посада завгоспа президента України – Бакай керував Державним управлінням справами.
А працював Бакай під керівництвом Віктора Медведчука. Тому питання, яке не дає спокійно ставитися до повернення Медведчука в політику, – 100 мільйонів доларів відкату, які були отримані від росіян за продаж "Запоріжсталі" кремлівському банку – їх отримав виключно Бакай, або ж він був лише номінальним одержувачем, а російські гроші призначалися для його патрона Віктора Медведчука.
Дуже сумнівно, що Бакай, який нещодавно був арештований за шахрайство з грошима російських олігархів, міг опуститися до такого, маючи 100 мільйонів доларів відкату. Та й сама фігура Бакая не є таких масштабів, щоб він міг домовитися в російському "Зовнішекономбанку" з Путіним про те, щоб не просто купити "Запоріжсталь", але зробити це з переплатою для себе і штрафом для Ахметова.
Зате хто точно міг домовитися з Путіним – це його кум Медведчук. Від себе додам, що раніше Медведчука називали посередником при продажу половини акцій іншої промислової групи України – Індустріальний союз Донбасу.
І покупцем цього активу теж виявилися структури, пов'язані з тим самим російським "Зовнішекономбанком". Таким чином, є підстави стверджувати, що Медведчук не просто сповідує принципи "русского мира" в політиці. Не можна виключати, що він отримує щедре фінансування з Росії – "чайові" за продаж української промисловості структурам Кремля.
І тепер, якщо це правда, за російські гроші Медведчук рветься до влади в Україні. І робить це при повній бездіяльності нинішньої влади, яка обдарувала його регаліями посередника в переговорах, яка подарувала йому право літати в Росію прямим авіасполученням і надала можливість його друзям безперешкодно захопити цілі ринки в Україні – як то ринок автомобільного газу або дизеля.
Тому реванш Медведчука – це не лише змова по лінії Порошенко-Медведчук. Це трикутник Порошенко-Медведчук-Путін. Тим більше, що нинішній президент теж починав політичну кар'єру в рядах партії Медведчука СДПУ(О).
А значить – тільки суспільство може зупинити цей реванш старих корумпованих еліт, які розглядають владу як приватну власність та не гидують грошима Кремля.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...