Сонячна електростанція на городі: Підприємець з Полтавщини показав власне ноу-хау (фото)

Завдяки унікальному механізму станції виробіток електроенергії збільшується на 30 – 40%.

Фото:ЕКОЛТАВА.В селищі Затон, Великобагачанського району, що на Полтавщині підприємець побудував 30 кВт електростанцію на власному полі. Це не тільки звільнило його від платіжок за світло, а й стало приносити гарний дохід, повідомляють Патріоти України з посиланням на ЕКОЛТАВА.

Олексій Онищенко за фахом зоотехнік, раніше займався сільським господарством, але потім перейшов на «зелену сторону». З 2017 року у господарстві чоловіка є власна сонячна електростанція потужністю 30 кВт/год. За його словами, стартова потужність станції була 3 кВт.

Наразі підприємець користується зеленим тарифом – продає вироблену електроенергію в загальну мережу згідно з договором ПАТ «Полтаваобленерго». Процес підписання документів зайняв близько 6-7 міс.

«Я 5 % виробленої енергії споживаю – все інше продаю. Термін окупності моєї станції 5-6 років» – зазначив Олексій, власник панелей. Унікальність електростанції в тому, що площадки мають трекінгові системи, які забезпечують автоматичне обертання панелей за сонцем протягом світлового дня.

Завдяки такому механізму виробіток електроенергії збільшується на 30 – 40 %, у порівнянні з нерухомими панелями, що вставляються на даху.

У похмуру погоду електростанція виробляє 3 кВт за год, цього вистачає на власні потреби господарства.

Варто зазначити, що зелений тариф діє лише на електроенергію, що виробляється станцією в надлишку, за умови обов’язкового власного споживання господарством. Тож підприємець наголошує – домашня електростанція невеликої потужності буде покривати тільки власні потреби. Але окрім прибутку є ще один плюс – незалежність від комунальних платіжок.

Як зазначає фахівець з енергозбереження та ВДЕ Громадської організації «ЕКОЛТАВА» – Максим Макуха зелений тариф це загальноєвропейська практика. Згідно з законодавством України, виробники електроенергії через ВДЕ можуть продавати її у загальну мережу. Для тих, хто підпише договір до 2019 року зелений тариф становить 18 євроцентів за 1 кВт (залежно від курсу – від 4 до 5 грн). Після зазначеного терміну величина тарифу буде зменшуватися. Загалом, Україна зобов’язалася підтримувати стратегію переходу на відновлювані джерела енергії на 100 % у порівнянні з викопною енергетикою до 2050 року.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 24 травня. Про що українці спрадавна молили Симеона Стовпчика та чого уникали робити, щоб не втратити кохану людину та гроші

субота, 24 травень 2025, 7:05

24 травня віряни за новим церковним календарем (6 червня - за старим) згадують преподобного Симеона Стовпника на Дивній горі. У народі день прозвали Шипшиновий. За старим, юліанським, календарним стилем згадують рівноапостольних Кирила і Мефодія, нагад...

Портнов через суд вимагав зарахувати одного з політиків до лику святих УПЦ, - експерт-правник

п’ятниця, 23 травень 2025, 23:00

"Андрій Портнов виявився дуже демонізованою фігурою в Україні, як показала масова реакція на його драматичне убивство. Цими днями соціальні мережі заповнені дописами, мемами, закликами відзначати загибель Портнова", - пише перший віце-президент Торгово...