У середу, 9 грудня, Міністерство фінансів презентувало компромісний варіант податкової реформи, в основу якого ліг принцип Кабінету міністрів "всі податки за ставкою в 20%". У той же час чинний податок на прибуток пропонують залишити на рівні 18% і податок на доходи фізосіб підвищити не на 5%, а на 3% - до 18%, повідомляють Патріоти України.
Також Мінфін відстояв свої пропозиції щодо оподаткування "спрощенки" .Але також у проекті кодексу є й зміни - наприклад, ПДВ на ліки залишили в розмірі 7% (у проекті Кабміну пропонували підвищити його до 20%), а 0,5 мінзарплати (з першого січня 2016 року це 689 грн) не обкладатимуть податком на доходи фізичних осіб.
Аналітики компромісний документ оцінюють по-різному. Наприклад, економіст Віктор Лисицький каже, що уряд пішов на поступки бізнесу в питаннях автоматичного відшкодування ПДВ для всіх платників, а не тільки для тих, хто відповідає певним критеріям (наприклад, факт поставки ними товару за кордон сумнівів не викликає). Також уряд погодився частково зберегти спецрежим з ПДВ для аграріїв: у них не відберуть 100% до бюджету, а залишать на спецрахунках 25%. Малому бізнесові (ринкова торгівля, сфера побуту), який зараз працює без касових апаратів (вони стануть обов'язковими з 2018 року), держава зобов'язується закупити їх за власний рахунок.
"Такі поступки, як автоповернення ПДВ і безкоштовні касові апарати, дозволяють нормально працювати як великому і середньому, так і малому бізнесові. Тому пропозиції депутатів зменшити ПДВ удвічі та відстрочити "каси" вже не такі актуальні", - вважає Лисицький.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко впевнений, що закон про нову податкову реформу приймуть, але він працювати не буде.
"Це стосується автоповернення ПДВ. Його ж державна скарбниця затримує тому, що в бюджеті через спад економіки та військовий конфлікт не вистачає грошей на поточні виплати. ПДВ треба знизити вдвічі, до 10%. Тоді бізнес зможе на 10% зменшити ціну своєї продукції , і неповернення ПДВ для нього стане не таким критичним. Підвищення прибуткового податку і одночасне зниження єдиного соцвнеску не дасть дворазового зростання виведення зарплат з тіні. Навпаки - спровокує платити працівникам мінімальну зарплату, а решту - в конверті ", - вважає Охріменко.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...