Економічний ефект від проекту "Північний потік 2" на вільний грошовий потік і EBITDA "Газпрому" може істотно перевищити 1 мільярд доларів на рік. Про це заявив заступник голови правління концерну Андрій Круглов на зустрічі з інвесторами в Нью-Йорку, повідомляють Патріоти України з посиланням на російське агентство Интерфакс.
Аналогічний ефект, але меншого масштабу, російський монополіст очікує отримати і від проекту "Турецький потік". Круглов нагадав, що вартість транспортування тих же обсягів газу через Україну становить понад 1,5 млрд доларів на рік.
Він пояснив, що в умовах повної консолідації трубопровідного проекту в звітності Газпрому в витратних статтях звітності буде відображатися не повний тариф, що стягується, а тільки набагато нижчі операційні витрати.
Інвестиційна компонента в складі тарифу заміниться негрошовою статтею витрат - амортизацією.
"З точки зору формування показників EBITDA і вільного грошового потоку інвестиційна компонента стане дорівнювати нулю. Забезпечує формування прибутку компонента стане дорівнювати нулю. Різниця в повному обсязі піде на збільшення ключових фінансових показників і грошового потоку Газпрому", - пояснив Круглов.
Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...