Як харчуватися восени, щоб бути здоровими та енергійними, - дієтолог

Восени доречно звернути увагу на горіхи, часник та бобові.

Часник дуже корисний для мізків. Ілюстрація: соцмережі.

"Хоча надворі ще майже літо, все ж графік життя для більшості з нас вже став "стандартним": робота, менше руху, менше сонця, менше сну, більше планів і стресів. Саме влітку ми часто беремо "курс на здоров'я" і тому важливо не зійти з нього, коли почнеться сезон "теплої ковдри з домашніми плюшками", - пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Будь-які стреси, навіть перше вересня, повернення до інтенсивної праці і так далі, завжди впливають на активність імунної системи. Якщо стрес короткочасний, це загартовує її, якщо ж тривалий, навпаки, пригнічує і послаблює. Тому корекція режиму харчування та наповнення раціону нутрієнтами мають справді важливе значення.

Режим харчування

Якщо ви молода людина без загострених хронічних захворювань і маєте схильність до зайвої ваги, але чітко вирішили не лише покращити своє здоров'я і нормалізувати вагу, а ще, можливо, збільшити шанси на довголіття, то вам підійде дворазовий режим харчування з одним перекусом у вигляді салату з оливковою олією та чашки чаю або напою з цикорію.

Якщо ж у вас є дефіцит маси тіла, то харчування може бути триразовим, повноцінним, з одним невеликим перекусом у вигляді жмені горіхів та чашки чаю з молоком або вершками.

Такий режим харчування вберігає організм від стрибків інсуліну, що буває при частому харчуванні, а особливо, при вживанні вуглеводної їжі.

Часник

Часник дуже багатий біологічно активними речовинами, які буквально захищають мембрани клітин від окислення. У самих клітинах часник сприяє збільшенню такої цінної речовини, як глутатіон, яка посилює стійкість клітин до стресу та сприяє самоочищенню клітин від клітинного сміття (аутофагія). Часник має і виражену протизапальну дію та сповільнює старіння.

До того ж часник є не лише природніми противірусними та антибактеріальними смачними ліками. Він також є нейропротектором, простіше кажучи, захищає мозок від старіння та допомагає зберегти ясну пам'ять, особливо, просторову.

Це і профілактика хвороби Альцгеймера при серцево-судинних захворюваннях, коли буває недостатнє кровопостачання головного мозку. Враховуючи, що сидітимемо ми більше, опірність організму буде слабшою, часник має бути в раціоні щодня.

Для тих, хто не може жувати свіжий часник, є хороша альтернатива – екстракт свіжого часнику з усіма властивостями, окрім запаху.

Бобові та горіхи

Якщо вам хтось порадить уникати бобових через те, що вони можуть щось там порушити в організмі чи загострити аутоімунні хвороби, то не вірте, адже це не підкріплено жодними науковими дослідженнями.

Бобові дуже цінні тим, що поєднують в собі якісний рослинний білок та розчинну клітковину – справжній еліксир молодості та довголіття. Якщо ми у віці 40+ та 50+, нам обов'язково потрібно зменшити кількість тваринних білків у раціоні та замінити їх рослинними. Так ми сповільнимо процеси запалення та старіння, а, отже, і ризик багатьох хвороб, пов'язаних із старінням.

Але чому бобові та горіхи?

Бо і ті, і інші багаті фітатами, які вкрай необхідні для зменшення запалення, яке з віком посилюється, та профілактики ракових захворювань. Тож хоч одну маленьку чайну ложечку бобових (найлегше засвоюються сочевиця та маш) та жменьку горіхів з'їжте щодня. Якщо ж у вас є загострення захворювання кишечника, тоді поки утримайтесь, але, як тільки-но загострення мине, згадайте про корисні фітати.

Якщо додати до цього різнокольорові овочі, особливо, зелені, а також ягоди, вважайте, що ви зробили дуже багато, щоб одного дня на день народження задути 100 свічок на своєму торті".

США та ОБСЄ стурбовані розгортанням батальйонно-тактичних груп РФ на Донбасі

вівторок, 16 червень 2020, 10:11

Передусім, виникає питання до Головного управління розвідки МОУ. Вони фактично «проспали» розготання додаткових підрозділів ЗС РФ. І це вже не перший випадок – аналогічна ситуація була і в лютому, коли ми повідомляли про те, що на території Луганської обл

Збільшення обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося з передислокацією підрозділів окупантів

неділя, 14 червень 2020, 10:39

Зазначу, що збільшення кількості обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося в часі із зафіксованою місцевими джерелами ГІ “Права Справа” передислокації окремих підрозділів ЗС РФ та 6-го полку 2-го армійського корпусу “ЛНР”. За інформаці...