Як харчуватися восени, щоб бути здоровими та енергійними, - дієтолог

Восени доречно звернути увагу на горіхи, часник та бобові.

Часник дуже корисний для мізків. Ілюстрація: соцмережі.

"Хоча надворі ще майже літо, все ж графік життя для більшості з нас вже став "стандартним": робота, менше руху, менше сонця, менше сну, більше планів і стресів. Саме влітку ми часто беремо "курс на здоров'я" і тому важливо не зійти з нього, коли почнеться сезон "теплої ковдри з домашніми плюшками", - пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Будь-які стреси, навіть перше вересня, повернення до інтенсивної праці і так далі, завжди впливають на активність імунної системи. Якщо стрес короткочасний, це загартовує її, якщо ж тривалий, навпаки, пригнічує і послаблює. Тому корекція режиму харчування та наповнення раціону нутрієнтами мають справді важливе значення.

Режим харчування

Якщо ви молода людина без загострених хронічних захворювань і маєте схильність до зайвої ваги, але чітко вирішили не лише покращити своє здоров'я і нормалізувати вагу, а ще, можливо, збільшити шанси на довголіття, то вам підійде дворазовий режим харчування з одним перекусом у вигляді салату з оливковою олією та чашки чаю або напою з цикорію.

Якщо ж у вас є дефіцит маси тіла, то харчування може бути триразовим, повноцінним, з одним невеликим перекусом у вигляді жмені горіхів та чашки чаю з молоком або вершками.

Такий режим харчування вберігає організм від стрибків інсуліну, що буває при частому харчуванні, а особливо, при вживанні вуглеводної їжі.

Часник

Часник дуже багатий біологічно активними речовинами, які буквально захищають мембрани клітин від окислення. У самих клітинах часник сприяє збільшенню такої цінної речовини, як глутатіон, яка посилює стійкість клітин до стресу та сприяє самоочищенню клітин від клітинного сміття (аутофагія). Часник має і виражену протизапальну дію та сповільнює старіння.

До того ж часник є не лише природніми противірусними та антибактеріальними смачними ліками. Він також є нейропротектором, простіше кажучи, захищає мозок від старіння та допомагає зберегти ясну пам'ять, особливо, просторову.

Це і профілактика хвороби Альцгеймера при серцево-судинних захворюваннях, коли буває недостатнє кровопостачання головного мозку. Враховуючи, що сидітимемо ми більше, опірність організму буде слабшою, часник має бути в раціоні щодня.

Для тих, хто не може жувати свіжий часник, є хороша альтернатива – екстракт свіжого часнику з усіма властивостями, окрім запаху.

Бобові та горіхи

Якщо вам хтось порадить уникати бобових через те, що вони можуть щось там порушити в організмі чи загострити аутоімунні хвороби, то не вірте, адже це не підкріплено жодними науковими дослідженнями.

Бобові дуже цінні тим, що поєднують в собі якісний рослинний білок та розчинну клітковину – справжній еліксир молодості та довголіття. Якщо ми у віці 40+ та 50+, нам обов'язково потрібно зменшити кількість тваринних білків у раціоні та замінити їх рослинними. Так ми сповільнимо процеси запалення та старіння, а, отже, і ризик багатьох хвороб, пов'язаних із старінням.

Але чому бобові та горіхи?

Бо і ті, і інші багаті фітатами, які вкрай необхідні для зменшення запалення, яке з віком посилюється, та профілактики ракових захворювань. Тож хоч одну маленьку чайну ложечку бобових (найлегше засвоюються сочевиця та маш) та жменьку горіхів з'їжте щодня. Якщо ж у вас є загострення захворювання кишечника, тоді поки утримайтесь, але, як тільки-но загострення мине, згадайте про корисні фітати.

Якщо додати до цього різнокольорові овочі, особливо, зелені, а також ягоди, вважайте, що ви зробили дуже багато, щоб одного дня на день народження задути 100 свічок на своєму торті".

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.