Скрепи високодуховні: У Петербурзі на місці кладовища, де ховали блокадників, вирішили будувати ТРЦ

Замість кладовища планується будівництво торгово-розважального центру та апарт-готелю з підземною парковкою.

На Фарфоровському кладовищі у Петербурзі. Фото: соцмережі.

У Санкт-Петербурзі, де недавно урочисто відзначили 75-річчя прориву блокади за участю президента РФ Володимира Путіна (він 18 січня разом з ветеранами поклав квіти до монумента «Мати-Батьківщина» на Піскаревському меморіальному кладовищі), майже програна інша, сучасна битва, пов'язана з блокадою, передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.

На початку лютого будівельники закінчили знесення будівлі кінотеатру «Супутник» на вулиці Бабушкіна біля станції метро «Ломоносовська», і найближчим часом там має розпочатися будівництво торгово-розважального центру та апарт-готелю з підземною парковкою. Однак майбутній будмайданчик вийшов за контури фундаментів колишнього кінотеатру. На місці, де передбачається звести черговий ТЦ, знаходяться поховання, причому часів Великої Вітчизняної війни. Це територія колишнього Фарфоровського (Спасо-Преображенського) кладовища. Під майбутню забудову потрапило близько 400 квадратних метрів засвідченого незайманого простору кладовища, на якому заборонено будь-яке будівництво.
Наявність там поховань доведено, стверджує депутат Законодавчих зборів Петербурга Борис Вишневський. Але "Госстройнадзор" уникає відповіді, яким чином отримав дозвіл на зведення об'єкта забудовник - компанія «Ликострой», що входить до групи компаній «Конрад», що належить главі азербайджанської діаспори Петербурга Вагіфу Мамішеву, який за сумісництвом є радником з національних питань губернатора Георгія Полтавченка.
Депутати і правозахисники вже направили лист губернатору Петербурга, в якому попросили захистити блокадні поховання колишнього Фарфоровського кладовища в Невському районі. Крім того, вони зажадали проведення незалежної експертизи території, на якій збираються побудувати торговий центр, повідомляє агентство «Телеграф».
Лист підписали провідні наукові співробітники Інституту історії матеріальної культури РАН, археологи, художники фарфорового заводу, члени Всеросійського товариства охорони пам'яток історії та культури, пітерські депутати Максим Резник і Борис Вишневський, а також блокадники. Вони просять призупинити на цій ділянці роботи, щоб переконатися, що там немає людських останків.
«У рік 75-ої річниці остаточного прориву блокади Ленінграда ми просимо Вас стати на захист героїв блокадних років і призупинити роботи на об'єкті до тих пір, поки не буде проведено незалежну експертизу за участю представників ініціативної групи», - йдеться в листі на ім'я губернатора Полтавченка.
Фарфоровське кладовищі з'явилося ще в XVIII столітті. У 1713 році біля Неви збудували дерев'яну церкву Спаса Преображення, у якій почали ховати місцевих жителів - як простих робітників, так і заможних петербуржців. Тут знаходилися могили міністрів, таємних радників, сенаторів, генерал-майорів. Кладовище поступово розширювалося від Неви в сторону міста. У ХХ столітті воно займало територію Ломоносівського і Виноградівського скверів. Кладовище закрили через 10 років після революції, однак є численні свідчення сучасників, що під час блокади на його території здійснювалися поховання радянських бійців і жителів Ленінграда.
З проханням розібратися з «блюзнірством і наругою над пам'яттю захисників Ленінграда» до голови Ради Федерації Валентині Матвієнко звернулася і Об'єднана рада ветеранів «Дорога Життя». У листі блокадників закликали її, як жителя Петербурга, «втрутитися і заборонити будівництво, яке нехтує всіма людськими законами і законами РФ».
«На наших очах вдруге вбивають наших батьків, матерів, сестер і братів. У траншеях на Фарфоровськом кладовищі поховано понад дві тисячі блокадників і захисників міста! Ми зобов'язані оголосити цю землю місцем пам'яті і встановити на ній знак, що увічнює померлих від голоду і ран, отриманих в боях за місто, а не віддавати її жадібним загарбникам цих земель, у яких завдання тільки одна - нажива!» - йдеться в листі, що надійшов до редакції NEWSru.com.
«Архівні документи, карти і свідчення підтверджують наявність поховань - в тому числі військових і траншейних блокадних - на ділянці, де ВАТ ЛК «Ликострой» збирається зводити торгово-розважальний центр і апарт-готель з підземною парковкою. Хіба таке може вкластися в свідомість нормальної людини, тим більше - того, хто пережив блокаду і відстояв своє рідне місто?» - запитали ветерани Матвієнко.

Проти порушення закону виступили і мешканці району, які раніше вже відстояли Виноградівський сквер від знищення. Тоді губернатор Полтавченко наказав розібратися з наявністю поховань на спірній ділянці, і будівництво було припинено. Однак через п'ять років, незважаючи на протести жителів району, "Госстройнадзор" знову погодив «будівництво на кістках».

Спецслужби РФ провели операцію з нагнітання паніки в українському суспільстві

середа, 31 березень 2021, 23:38

Ці повідомлення носять ознаки інформаційно-психологічної операції. Її мета – створення атмосфери страху і дестабілізаційних моментів в українському суспільстві. Це все елементи психологічно-інформаційних операцій російських спецслужб, які мають на меті ст

Прогнози про імовірний наступ росіян носили ознаки інформаційно-психологічної операції

субота, 20 березень 2021, 21:35

Варто зауважити, що чи не єдиним джерелом правдивої інформації в цій ситуації виступив аналітичний відділ ГІ «Права Справа». Істерія навколо «фатальної дати» 15 березня –це шкідливі сентенції, які носили ознаки інформаційно-психологічної операції. Прог...