Пожежа в дитячому оздоровчому таборі "Вікторія" сколихнула всю Україну і показала базову проблему держави - повна відсутність контролю тягне за собою локальні і загальнонаціональні кризи. Інженер Юрій Гераскін, використовуючи фотографії, викладені батьками постраждалих дітей і активістами переконливо показує, що адміністрація табору, будівельники і контролери з боку держави порушили всі можливі норми безпеки. Про це пише Хвиля, передають Патріоти України.
Найбільше впадають в очі порушення техніки безпеки:
1. Відповідно до ПВЕ (Правила влаштування електроустановок), прокладка проводів силової мережі допускається тільки в металевих трубах. На фото з аналогічного корпусу ми бачимо пластиковий і металевий гофрорукав.
2. Всі розподільні коробки - повинні бути тільки металеві, герметичні (а не пластикові як на фото)
3. На частині силового ланцюга (ймовірно освітлення) немає ПЗВ (пристрій захисного відключення), див.фото.
4. Провід найпростіший, ймовірно із заниженим перетином і ізоляцією.
5. Немає сплінкерної системи пожежогасіння. Це коли при спрацюванні розприскується вода під тиском.
За відповідальністюі - повинні відповісти проектувальники, які спроектували реконструкцію будинку, монтажники, які цю пургу змонтували, та технагляд який підписав акти на виконані роботи і виміри (загальний технагляд по об'єкту, пожежний інспектор). Також має сісти у в'язницю директор тієї лабораторії, який робив протоколи замірів параметрів електрообладнання - це прямий його обов'язок виявляти дефекти монтажу.
Трохи свого досвіду. За 15 років роботи по дерев'яних будинках - на 95% об'єктів бійка за економію грошей. Монтується дешево, бери все дешеве, "а ось ми в 3 рази дешевше своїми силами зробимо". Електрика, на жаль, помилок не прощає.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...