Професор астрофізики Бін Чжан з американського Університету Невади в Лас-Вегасі запропонував "єдиний сценарій для пояснення різноманітних швидких радіоімпульсів", пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Швидкими радіоімпульсами" астрономи називають спалахи активності, що тривають тисячні частки секунди, але супроводжуються гігантським викидом енергії - подібний обсяг Сонце випускає за кілька десятків тисяч років.
Перший імпульс такого роду був зареєстрований, всього підтверджено близько 20 феноменів.
Джерелом шести з них стала карликова галактика в сузір'ї Візничого, віддалена від Землі на відстань не менше трьох мільярдів світлових років.
Від безлічі інших робіт по цій темі дослідження Чжана відрізняється спробою знайти єдину природу енергетичних феноменів.
На думку вченого, джерело "морзянки" космічних масштабів криється у взаємодії космічного випромінювання з магнітосферою пульсара, нейтронної зірки, що швидко обертається.
Пульсар, як праща, прискорює "космічний гребінь" - особливу поверхню, що виникає, коли тиск випромінювання перевищує власне тиск магнітосфери.
Заряджені частинки зриваються з "гребеня" і фіксуються приладами на Землі. Джерелом космічного випромінювання, на думку фізика, може служити наднова зірка чи активне ядро галактики.
Чжан пропонує конкретні пояснення природи трьох імпульсів, що прийшли із сузір'я Візничого. Перший виник через взаємодію розташованих впритул один до одного - менше 0,3 світлового року, - надмасивної чорної діри і пульсара.
Другий сигнал, в рентгенівському діапазоні, став наслідком впливу на пульсар гамма-сплеску. Причиною третього є розкрутка на "гребені" нестабільного потоку радіовипромінювання, що прийшло до пульсару із залишків наднової.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...