Прапор "На Москву!", сутички та "страна огромная": Як у Житомирі пройшло 9 травня (фото, відео)

Громадський порядок у місті забезпечували понад 300 правоохоронців.

Фото:Житомир.інфоУ Житомирі 9 травня кількасот людей зібралися біля пам'ятного знаку на майдані Перемоги, щоб колоною рушити до монумента Слави. Поліція і громадські активісти пильнували, аби ніхто не використовував заборонену радянську символіку. Про це пише Житомир.інфо, передають Патріоти України.

"Там був хлопчик з конваліями. У нього була пілотка, а на ній зірка, серп і молот на ній. Я покликав поліцію, і поліція ввічливо попросила батьків зняти, добре зреагували", - каже житомирянин Леонід Мацієвський.

Але причиною сутички стали не радянські символи, а блакитний прапор з написом «На Москву».

«Так, дійсно Україна брала участь у Другій світовій війні, але не з тими гаслами, з якими вони ходять «За Родину», «За Сталина». Прапор «На Москву» нагадує їм про те, що у нас зараз йде війна з Росією. Росія – окупант. І Росія напала на Україну. У нас нема громадянської війни. У нас є окупація і анексія нашої української території», - каже житомирянка Вікторія Артемчук.

Спершу активісти намагалися встановити його на танк, що знаходиться на постаменті у центрі майдану Перемоги, втім, поліція завадила їм це зробити. Тоді активісти очолили ходу, що прямувала містом. Втім, невідомий чоловік спробував вирвати прапор з рук активістів. Учасники маршу намагалися відтіснити житомирянина. Розборонити та заспокоїти натовп спробували поліцейські. Слід зазначити, що громадський порядок на майдані Перемоги та під час маршу колони забезпечували понад 300 правоохоронців.

Після короткої штовханини прапор «На Москву» повернувся на початок колони.

«Цей прапор - це подразник нашої нафталінової частини суспільства, тому хотіли відібрати його. Добре, що хлопці відбили і мене, і прапор. Мене вже почали крутити, забирати, витягувати прапор", - розповідає громадський активіст Павло Кобилінський.

Як картина знаменитого імпресіоніста допомогла визначити деталі історичного ландшафту Білої Церкви XIX століття (фотофакти)

неділя, 13 липень 2025, 12:42

Як відомо, найбільше місто Київщини, після самої столиці України, має багату історію. З Білою церквою міцно пов'язані імена великого князя Київського Ярослава Мудрого, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, козацького полковника Семена Палія,...

Поки інші на грані виживання! До 390 тис. на місяць: Стало відомо, хто отримує найбільшу пенсію в Україні

неділя, 13 липень 2025, 10:56

У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...