Зміни в рельєфі поверхні Марса можуть відбуватися через потоки рідкої води, яка закипає при низькому тиску атмосфери. Про це свідчать дані нового дослідження фізиків з Нантського університету, яке було опубліковано в журналі Nature Geoscience, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вода у вигляді рідини - рідкісне явище на Марсі. Однак дослідники припускають, що саме рідка вода відповідає за виникнення дивних смуг, що перетинають марсіанські пагорби протягом літа. Залишилося тільки невідомим, яким чином тимчасовим потокам солоної води вдавалося змінювати геологію ландшафтів планети.
Дослідники провели ряд лабораторних експериментів в камері, яка могла відтворювати фізичні умови на марсіанській поверхні. Вчені спостерігали за тим, як тала вода взаємодіє з відкладеннями з піску. Дослідники помістили блок льоду на вершину схилу і вивчали, що відбувається при його таненні в земних і марсіанських умовах.
В атмосфері, характерній для Землі, вода лише трохи змінювала уклін поверхні, однак при низькому тиску Марса вода, яка просочувалася в простір між зернами піску, випаровувалася, виштовхуючи пісок і сприяючи дестабілізації схилу пагорба. Цей процес формує невеликі канали, які нагадують ті, що спостерігаються на Марсі. Це свідчить про те, що подібне явище в дійсності може відбуватися на Червоній планеті.
Рідку воду на Марсі виявили в 2015 році вчені з НАСА і Технологічного інституту Джорджії. Спектральні дослідження планети показали, що вода, яка могла бути пов'язана з появою темних смуг на поверхні, насичена солями хлорного кислоти.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...