Нещодавно на засіданні уряду були прийняті рішення не тільки по доплаті частині пенсіонерів щомісяця 4200 грн, а й по отриманню пенсій громадянами, які перебувають у зоні бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях та за кордоном. Про це повідомили у Мінсоцполітики, передають Патріоти України.
Так, одне з рішень стосується отримувачів пенсії, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України — АТ «Укрпошта» не мала можливості доставляти гроші, тому виплати було припинено.
Тепер їх можна відновити, навіть дистанційно. Для цього потрібно подати заяву через веб-портал Пенсійного фонду України з використанням застосунку «Дія.Підпис» або провести відеоконференцзв’язок з органами Пенсійного фонду України.
Друге рішення стосується осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до введення воєнного стану в Україні. На відміну від інших одержувачів соціальних виплат такі громадяни з початку карантину, обумовленого COVID-19, не проходили обов’язкову періодичну фізичну ідентифікацію. Щоб полегшити їм можливості її проходження після карантину, рішенням Уряду розширено шляхи проходження такої ідентифікації.
Так, відтепер фізичну ідентифікацію можна пройти, (1) авторизувавшись в особистому електронному кабінеті ПФУ із використанням «Дія. Підпис», (2) або за допомогою відеоконференцзв’язку зі співробітником ПФУ, або (3) для громадян за кордоном — у консульській установі.
Також для них продовжено період, протягом якого необхідно пройти фізичну ідентифікацію: тепер це потрібно зробити до 31 грудня 2023 року.
У цей період виплата пенсії та соціальної допомоги не припинятиметься. Отже, громадяни мають можливості для того, щоб підтвердити, що виплати отримують саме вони, що є важливою вимогою для забезпечення ефективності управління коштами державного бюджету та Пенсійного фонду України.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...