Магазини "Ельдорадо" масово закриваються: ЗМІ дізналися про проблеми великої мережі

Один з найбільших продавців побутової техніки та електроніки в Україні "Ельдорадо", що належить ексвласнику банку "Михайлівський" Віктору Поліщуку, зіштовхнувся із серйозними проблемами. Мережа вже вдвічі скоротила кількість магазинів, закривши 65 торгових точок. Крім того, частина співробітників компанії опинилась "у простої", передають Патріоти України.

Про це повідомляє AIN. Видання зазначає, що неодноразово зверталося за коментарями до пресслужби компанії, проте майже всі запити були проігноровані.

"Ельдорадо" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну входив до списку найбільших продавців побутової техніки в країні. У грудні 2021 року компанія мала 129 торгових точок по всій Україні.

За підрахунками журналістів, тепер їхня кількість зменшилася на 65. Тільки з початку літа компанія закрила майже два десятки магазинів у таких містах: Вінниця, Дніпро (2 магазини), Івано-Франківськ, Кропивницький (2 магазини), Одеса (2 магазини), Київ, Вишгород, Подільськ, Полтава, Рівне, Херсон, Хмельницький, Кам'янське, Бориспіль, Львів, Чернігів.

"Показово, що магазини закривають у великих торгових центрах, наприклад, у Respublika Park, де великі флагманські точки часто генерують високі прибутки. У частині торгових центрів магазини мережі могли не відкритися через борг за комунальні послуги перед ТЦ: у такі моменти співробітників просто не допускали на робочі місця та магазини могли стояти закритими кілька днів", – наголошується у матеріалі.

При цьому ІТ-команди "Ельдорадо" взагалі скоротили. У компанії цей запит прокоментували та пояснили, що айтішників не звільняли, а відправили "на простий" і згодом повернуть до роботи. Проте, за даними журналістів, "відправлені на простій" команди вже чомусь шукають нову роботу.

На умовах анонімності співробітники стверджують, що у компанії почалися проблеми на початку 2023 року, і вона почала продавати значно менше за своїх конкурентів, що могло призвести до закриття магазинів. Ще однією можливою проблемою називають зміни умов постачальників, які через ризик безпеки не бажають постачати в Україну товари без повної підписки: компанія могла просто не виявитися такого обсягу ліквідності.

"Компанія не змогла або не захотіла акумулювати кошти для того, щоб розрахуватися з постачальниками за попередньо закуплений товар. Маючи борги, постачальники не готові давати нові товари під реалізацію. Відповідно, товару не вистачає, щоб заповнювати магазини і тому їх закривають. Маркетинг також скоротили, тому що в ньому немає необхідності – все одно нема чого продавати", – розповів співрозмовник видання.

Ще один з учасників ринку розповів, що "Ельдорадо" традиційно мала досить низьку ефективність порівняно з конкурентами. Після початку повномасштабного вторгнення, коли продажі впали на третину, компанія стала збитковою. Як наслідок, вона не змогла розрахуватися з постачальниками та контрагентами. Крім того, у "Ельдорадо" є великі непокриті кредити у державних банках. Журналісти стверджують, що йдеться про більш ніж $100 млн боргів.

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...

Deja vu

середа, 22 січень 2025, 16:27

Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...