Угорщина готова пустити російський газ через "Турецький потік"

У разі припинення транзиту російського газу через Україну Угорщина має намір імпортувати його через газопровід "Турецький потік". Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто, зазначивши, що країна вжила заходів для диверсифікації джерел та маршрутів поставок газу, повідомляють Патріоти України із посиланням на Orosz Hirek.

"Дуже важливо мати газопровід "Турецький потік", тому що він має пропускну здатність 8,5 млрд кубометрів у бік Угорщини, і вона може повністю відібрати весь обсяг газу, що надходить з Росії за довгостроковим контрактом", – сказав Сійярто.

Угорщина отримує газ з Росії за контрактом, підписаним у 2021 році строком на 15 років. Через Україну, а потім через Словаччину та Австрію, в Угорщину надходить 1 млрд куб.м газу на рік, ще 3,5 млрд куб. м йдуть по "Турецькому потоку", а потім через Сербію.

Ситуація з газом

Росія неодноразово погрожувала припинити транзит газу через Україну. Востаннє така заява прозвучала після вибухів на Кримському мосту 17 липня 2023 року.

16 серпня 2023 року стало відомо про те, що Україна не буде вести переговори з РФ щодо продовження транзиту газу. Таку заяву зробив міністр енергетики України Герман Галущенко, нагадавши, що у 2024 році завершується контракт на транзит російського газу через Україну.

Він підкреслив, що контракт передбачає транзит Росією газу до Європи через територію України. Його продовження залежатиме від того, чи зможе Європа обійтися без ресурсів РФ.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...