В Україні за підсумками серпня 2024 року річна інфляція прискорилася до 7,5%, нового максимуму за останній рік, з серпня-2023.У річному вимірі (до серпня-2023) ціни на продукти харчування зросли на 6%. Найсильніше за рік подорожчали овочі – одразу на 36%, передають Патріоти України
А ось за місяць споживчі ціни зросли на 0,6% (проти 0% у липні). За серпень продуктова інфляція склала 0,9%, найпомітніше підвищилася вартість яєць. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
Так, у серпні найбільше зросли ціни на такі продукти:
"На подорожчання продуктів впливає посуха цього року. Овочі в серпні цього року на 36% дорожчі, ніж у серпні 2023 року. Ймовірно, ціни зростають швидше через знеструмлення та необхідність забезпечення альтернативних джерел електроенергії", – припускають аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС).
Протягом серпня при цьому у продуктовому кошику дешевшали лише фрукти – на 7,4%. Щоправда, протягом року все одно фіксується помітне подорожчання, на 10,3%.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, у т.ч. на тютюнові вироби – 1,4%. А от одяг та взуття подешевшали на 2,9%, зокрема одяг – на 2,4%, взуття – на 3,4%.
Ціни на транспорт зросли на 0,6%. У Держстаті зазначають, що це в основному сталося через подорожчання автомобілів на 1,2%, проїзд в автомобільному пасажирському транспорті на 0,6%, а також зростання цін на паливо та мастильні матеріали на 0,5%.
Що буде з цінами до кінця року: НБУ попередив українців
Національний банк України (НБУ) ще наприкінці липня погіршив прогноз інфляції на 2024 рік. Очікується, що до грудня замість 8,2% зростання споживчих цін становитиме 8,5%.
При цьому НБУ запевняють, що цінової катастрофи не буде. "Інфляція залишатиметься помірною у 2024 році. Цьому сприятимуть заходи Національного банку щодо захисту гривневих доходів та заощаджень населення від інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку", – кажуть у НБУ.
Надалі темпи зростання цін залишатимуться помірними, вважають у НБУ. Так, вже 2025 року інфляція сповільниться до 6,6%.
А ось на повернення інфляції в цільовий коридор Нацбанк очікує не раніше 2026 року. "У 2026 році разом із поступовою нормалізацією функціонування економіки та покращенням ситуації в енергетиці інфляція повернеться до мети НБУ у 5%", – зазначають у регуляторі.
Новий матеріал, розроблений дослідниками Університету Нью-Мексико, дає змогу автоматизувати процес будівництва завдяки 3D-друку, передають Патріоти України. Вчені зробили значний крок уперед у галузі будівництва, створивши новий тип бетону, який може б...
Через посилення західних фінансових санкцій, під які, за даними ЦБ РФ, вже потрапило 95% національної банківської системи, російська економіка переживає дефіцит ключових світових валют, що наростає. Про це пише The Moscow Times,передають Патріоти Украї...