І хоч більшість видів лебедів є перелітними, проте деякі залишаються зимувати поблизу міських водойм, де небайдужі підгодовують птахів, аби ті вижили у холодну пору. Проте часто люди годують цих гордих красенів хлібом, не підозрюючи, що це для них смертоносна їжа, передають Патріоти України
Виконавчий комітет Славутської міської ради повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook, що днями у місті загинуло двоє молодих лебедів, й експертиза показала, що причина у закупорюванні шлунку хлібом. Біологи наголошують, що лебедів і качок категорично не можна годувати здобними виробами, а ось зерно можна давати, пише Open Дністер."Хліб – це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям. Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності – власне, окрім калорій", – пояснюють в Українському товаристві охорони птахів.
Проте зоологи щороку фіксують в Україні гибель птахів через поїдання хліба. Адже багато людей не знають про його шкоду для пернатих, а вона значна, кажуть фахівці.
За словами науковців, під час травлення хліб утворює квас, який підкислює травну систему птахів, що призводить до діареї та інших серйозних захворювань, наприклад, ацидозу шлунка або синдрому "крил янгола". Це невиліковно для дорослих птахів, через що крила ростуть догори, що ускладнює політ і може призвести до смерті птаха.У хлібі багато солі, яку птахам не можна вживати, оскільки вона порушує водний баланс їхнього організму. Хліб також зазвичай спричиняє дефіцит поживних речовин у птахів. Наслідки – ослаблення імунітету, хвороби та смерть, зазначають експерти.
Хліб шкодить не лише птахам, а й цілим екосистемам. За словами екологів, гниття пшеничних виробів викликає надмірний ріст водоростей на поверхні водойм, які своєю чергою поглинають кисень і, гниючи, виділяють небезпечні для риб токсини.
Зоологи радять годувати качок і лебедів зерном злаків, соняшниковим і гарбузовим насінням, кукурудзою або висівками, меленими горіхами, несолодкими вівсяними пластівцями. Корисними для пернатих також будуть і дрібно нарізані овочі (сирі або варені, але без додавання солі), наприклад, морква, капуста або кормовий буряк.
Проте науковці наголошують, що підгодовувати птахів для їхнього ж порятунку варто тільки у великий мороз (-15°C і нижче) або якщо птах травмований чи хворий.
Адже птахи готуються до зими, накопичуючи значні жирові запаси, які витрачаються за несприятливих зимових умов. А тривале годування птахів означає, що вони перестають шукати їжу самостійно, не бояться людей і не відлітають на зимівлю.
Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку, – це незамерзла ділянка річки або ставка. Саме у воді птахи знаходять собі їжу, наголошують фахівці.
За словами лікаря Василя Чайки, часник — та сама цибуля. Його вживають в їжу та використовують як цілющу рослину вже майже 5 тисяч років. Багато вчених намагалися розкрити його секрети та пояснити корисні властивості для організму. Цікаво, що у старода...
У медицині не буває дрібниць. Навіть така річ, як колір халата, допомагає лікарям рятувати людське життя, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Як відомо, медпрацівники носять білі халати. Цей колір є символом чистоти, стерильності й гігієни....