Звідки пішло таке повір'я, чому не можна передавати речі через поріг, передають Патріоти України.
Багато людей, напевно, знають і чули про прикмети, пов'язані з порогом будинку. Але мало хто знає, звідки взялося це повір'я і чому не можна передавати речі через поріг.
Причиною, виявляється, були мерці під порогом, яких не можна було ображати.
У сиву давнину, напевно, ще до християнства, існувала традиція ховати прах своїх предків під порогом. Саме так — під порогом свого будинку. Вважалося, що в такому разі дух покійного допомагатиме в будь-яких важких життєвих обставинах своїм рідним і близьким, які проживають у цьому будинку.
Завдяки померлим поріг вважався священним кордоном між потойбічним і нашим світом. Тому до нього і ставилися відповідно.
Оскільки турбувати душі предків боялися, тому заборонялося:
З приходом християнства традиції змінилися — спалювати мертвих і ховати їх під порогом дому припинили. Але традиції з порогом міцно пустили корені, прижилися.
Через деякий час у народі знайшлися інші пояснення, чому не можна передавати через поріг речі, хоча їхній язичницький зміст залишився незмінним. Заборони передавати речі через поріг почали пояснювати тим, що в будинку живе домовик і він забере ті речі, які передають через поріг, тому що вважає їх своїми. Звідси пішла традиція ставити біля порогу блюдечка з чимось смачненьким. Щоб злі духи не викрали здоров'я чи душу людини, яка живе в домі, закладали під поріг амулет чи якусь важливу річ.
Звичайно, народні прикмети та повір'я не є наукою, не завжди справджуються на 100%. Таку інформацію не треба сприймати занадто серйозно, а лише як імовірність подій, творцем яких може стати кожна людина, якщо матиме силу духу та натхнення змінити своє життя на краще.
Подовжувачі стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони необхідні для того, щоб одночасно керувати кількома пристроями. Однак, виявляється, не всі пристрої можна до них підключати. Читайте більше про це в матеріалі ТСН.ua. Про це пише видання SantePl...
Раптом усвідомили, що вживаєте дуже багато цукру? І тут першою жертвою стає саме чай. Рішення прибрати цукор з улюбленої чашки чаю здається оптимальним варіантом, але часто в таких випадках чай перестає приносити задоволення, яке було раніше. Не варто ...