Звідки пішло таке повір'я, чому не можна передавати речі через поріг, передають Патріоти України.
Багато людей, напевно, знають і чули про прикмети, пов'язані з порогом будинку. Але мало хто знає, звідки взялося це повір'я і чому не можна передавати речі через поріг.
Причиною, виявляється, були мерці під порогом, яких не можна було ображати.
У сиву давнину, напевно, ще до християнства, існувала традиція ховати прах своїх предків під порогом. Саме так — під порогом свого будинку. Вважалося, що в такому разі дух покійного допомагатиме в будь-яких важких життєвих обставинах своїм рідним і близьким, які проживають у цьому будинку.
Завдяки померлим поріг вважався священним кордоном між потойбічним і нашим світом. Тому до нього і ставилися відповідно.
Оскільки турбувати душі предків боялися, тому заборонялося:
З приходом християнства традиції змінилися — спалювати мертвих і ховати їх під порогом дому припинили. Але традиції з порогом міцно пустили корені, прижилися.
Через деякий час у народі знайшлися інші пояснення, чому не можна передавати через поріг речі, хоча їхній язичницький зміст залишився незмінним. Заборони передавати речі через поріг почали пояснювати тим, що в будинку живе домовик і він забере ті речі, які передають через поріг, тому що вважає їх своїми. Звідси пішла традиція ставити біля порогу блюдечка з чимось смачненьким. Щоб злі духи не викрали здоров'я чи душу людини, яка живе в домі, закладали під поріг амулет чи якусь важливу річ.
Звичайно, народні прикмети та повір'я не є наукою, не завжди справджуються на 100%. Таку інформацію не треба сприймати занадто серйозно, а лише як імовірність подій, творцем яких може стати кожна людина, якщо матиме силу духу та натхнення змінити своє життя на краще.
Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...
Білий хліб має репутацію не зовсім корисного продукту, оскільки його виготовляють з очищеного борошна, позбавленого корисних частин, таких як висівки та зародки. Хоча інколи такий хліб може бути збагачений вітамінами групи В, його споживання все ж варт...