Без чашки кави вранці багато людей не уявляють свій день. І незважаючи на те, п'єте ви її вдома або в кав'ярні, дуже часто постає питання – арабіка або рабуста. Між цими видами є суттєва різниця, передають Патріоти України.
Арабіка чи рабуста суттєво відрізняються смаковими властивостями, а також зовнішнім виглядом зерна.
Основні сорти кави у світі – це арабіка і рабуста. Саме їх вирощують в промислових масштабах. І в таких зернах є також свої різновиди. Враховуючи смакові особливості та вплив кави на організм із усього об’єму кави цих двох видів приблизно 70% припадає саме на арабіку, а 30% – на робусту.
Кожен з цих видів має свої особливості – все залежить від ваших смакових вподобань та бажаного ефекту.
Арабіка має яскраво виражену кислинку. Вона не така міцна, як рабуста (вміст кофеїну від 1 до 1,7%), має більше цукру та ліпідів. Саме 100% арабіка – це дійсно якісна кава, якою ви зможете насолодитися, адже в ній є легкі цитрусові ноти, аромат горіхів та квітів. За зовнішніми ознаками зерно можна відрізнити за продовгуватістю та зеленуватим відтінком.
Якщо для вас важливіше збадьоритися від кави – вам більше підходить рабуста (вміст кофеїну 2- 4.5%). Зерна більш овальні та мають жовтуватий відтінок. Через міцність такий напій буде мати досить інтенсивний гіркий присмак. Характерна терпкість унеможливлює виникнення м'якого післясмаку і квіткового шлейфу.
Купаж – це поєднання із двох-трьох видів кави з різними смаками та ароматами. Найтрадиційніше – арабіка і рабуста. Переважає майже завжди арабіка. Це може бути 90% арабіки і 10% рабусти. Або ж часто змішують зерна арабіки різного ступеня обсмажування. Саме купаж дає змогу досягти ідеального балансу між смаком та міцністю.
Зірка шоу Dragon’s Den і бізнесвумен Сара Девіс поділилась своїм “революційним” методом, який не лише відлякує комарів і мошок, але й прикрашає ваш сад або балкон. І все це - без хімії та з мінімальними витратами, передають Патріоти України.
Мангó зазвичай асоціюється з тропічними смузі або десертами, однак цей фрукт заслуговує на набагато більше. Дослідження підтверджують: регулярне вживання манго позитивно впливає на роботу серця та судин, допомагає знизити артеріальний тиск і рівень хол...