Коли ви бігаєте або займаєтеся іншим видом спорту, іноді може виникнути різкий біль у боці, передають Патріоти України.
Він особливо поширений при фізичних навантаженнях, які передбачають повторювані рухи тулуба у витягнутому положенні, таких як біг.
Приблизно 70% бігунів повідомляли, що відчували цей біль під час пробіжки.
Цей стан відомий у медицині як транзиторний біль у животі, пов'язаний з фізичним навантаженням.
"УП. Життя" використала джерела Sports Medicine, WebMD, Cleveland Clinic та MedicalNewsToday, щоб розповісти, які симптоми транзиторного болю в животі, пов'язаного з фізичним навантаженням, чому виникає біль в боці та як йому запобігти.
Такий стан може трапитися при будь-яких заняттях спортом та з людьми із різним рівнем фізичної підготовки, включаючи добре тренованих спортсменів.
У дослідженні, в якому брали участь 965 спортсменів, йдеться, що біль у боці з'явився у 75% плавців, 69% бігунів, 52% учасників, які займались аеробікою, 47% баскетболістів та 32% велосипедистів.
Важливо знати різницю між болем в боці та гострим серцевим нападом.
До симптомів серцевого нападу відносять:
У разі підозри серцевого нападу – якнайшвидше зверніться по медичну допомогу та проконсультуйтеся з лікарем.
Існує кілька теорій щодо того, чому виникає біль в боці. Наприклад, його причиною можуть бути:
Хто більш схильний до розвитку болю в боці під час занять спортом
Хоча однієї думки стосовно причини виникнення транзиторного болю в животі немає, вчені припускають, що специфічні індивідуальні фізіологічні особливості можуть відігравати певну роль у тому, чому деякі люди більш схильні до нього, ніж інші.
Дослідження свідчать, що біль в боці частіше виникає у молодих людей.
Однак дослідники зазначають, що це може бути пов'язано з тим, що люди похилого віку мають нижчий рівень активності.
Люди з неправильною поставою можуть бути більш схильні до виникнення болю в боці під час занять спортом.
Припускають, що тренування вищої інтенсивності з більшою ймовірністю можуть призвести до болю в боці.
У добре тренованих людей може бути не так багато випадків транзиторного болю в животі, як у нетренованих. Однак спортсмени все одно стикаються із болем в боці при фізичних навантаженнях.
Згідно з дослідженнями, вживання їжі чи напоїв з вуглеводами (фруктові соки) перед тренуванням є потенційною причиною виникнення болю в боці та відчуття здуття живота.
За деякими даними, недостатня розминка або тренування в холодних умовах також можуть спровокувати біль у бічних ділянках живота.
Деякі люди асоціюють біль у боці з м'язовими судомами. Однак потрібні подальші дослідження, які б могли це підтвердити чи спростувати.
Хоча біль в боці при заняттях спортом не є шкідливим та не потребує медичної допомоги, варто звернути увагу на те як його можна усунути або попередити.
Якщо біль не зникає протягом тривалого часу, значно погіршується, чи з’являються супутні симптоми (нудота, блювання, лихоманка) – обов’язково зверніться до лікаря.
В Центрі громадського здоров’я України з посиланням на світові наукові дослідження пояснюють: чим менше алкоголю вживає людина, тим менше ризик розвитку у неї раку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чому алкогольні напої можуть стати причиною раку і кому вза...
Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...