Харчова сода є на кухні у кожної господині. Цей простий та дешевий засіб застосовується для різних цілей, але мало хто знає, що його можна з користю використовувати і на дачній ділянці. Зокрема, харчова сода здатна підвищити урожайність томатів і вберегти рослини від хвороб, передають Патріоти України.
Полив помідорів содою - це нестандартна, але дуже ефективна підгодівля овочевої культури. У чому ж користь соди для овочів:
І ще один великий плюс застосування соди для підгодівлі томатів - це безпека для людини і навколишнього середовища. Крім того, помідори будуть солодкими на смак, тому що сода знищує бактерії, що псують смакові властивості плодів.
Харчову соду можна використовувати для профілактики фітофтори на ранніх стадіях вегетації. Для цього томати потрібно обприскати содовим розчином.
Як приготувати содовий розчин для томатів:
Перший спосіб. Одну чайну ложку соди розчинити в 10 літрах теплої води. Дехто радить розводити одну столову ложку соди, але це крайній захід. Він допустимий лише у разі, коли прояви фітофтори на томатах добре помітні.
Другий спосіб. У 10 літрах теплої води розводять одну чайну ложку харчової соди і додають 10-15 крапель аптечного йоду.
При використанні будь-якого з цих рецептів в розчин перед обробкою рослин варто додати 1-2 ложки рідкого мила або краще півбруска натертого на крупній тертці господарського мила і дати настоятися.
Мильний розчин добре закріплюється на листках, створює захисну плівку, яка не буде змиватися протягом тривалого часу під час дощів або поливів.
Обробку содовим розчином проводять рано вранці або пізно ввечері, щоби листя не отримало опіки. Процедура проводиться один раз з інтервалом в сім днів.
Для раннього і рясного плодоношення томатів, а також поліпшення смакових якостей плодів в 10 л води потрібно розбавити по 2 ст. л. соди і соняшникової олії. Потім додати 1 таблетку аспірину і 20-30 г тертого господарського мила.
Ці розчином томати поливають один раз на 10 днів. Урожай буде шикарним - один кущик приносить 8-10 кг помідорів за сезон.
Важливо! Соду для помідорів потрібно застосовувати акуратно і не перестаратися. Річ у тім, що розчин харчової соди залужує ґрунт. Здавалося б, в цьому є плюс, адже одного боку це знижує кислотність і дозволяє боротися зі шкідливими комахами. Але, з іншого боку, якщо занадто часто використовувати содовий розчин, то з часом ґрунт стає схожим на пластилін, і помідори не будуть засвоювати мікроелементи, а коріння не зможе отримати достатню кількість вологи.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...