Темний одяг – основа гардероба багатьох жінок. Класичні чорні сукні, темні джинси, улюблені футболки та стильні жакети мають ефектний вигляд, але вони часто линяють або втрачають насиченість кольору після кількох циклів прання, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Видання Real Simple поділилося ефективними порадами, як зберегти яскравість і довговічність темного одягу, щоб він мав вигляд мов новий навіть після численних циклів прання.
Ви певно вже звикли сортувати білий та кольоровий одяг, але чи замислювалися над тим, що навіть темний одяг потрібно сортувати? Сортування темного гардероба за відтінками — важливий крок, який допоможе зберегти яскравість кольорів.
Групуйте чорний, темно-синій, насичений червоний та темно-зелений окремо, щоб уникнути непомітного перенесення барвників. Наприклад, світліші темні кольори можуть "вицвісти", якщо прати їх разом з дуже насиченими чорними речами. Саме сортування допоможе вам зберегти улюблені речі яскравими надовше.
Для більшості речей холодна вода є найкращим варіантом і це правило особливо стосується темного одягу. Гаряча вода сприяє швидкому вимиванню барвників і може призвести до усадки тканини.
Холодна вода допомагає зберігати інтенсивність кольорів і продовжує життя темного гардероба. Звичайно, для очищення або видалення плям можуть бути винятки, але для звичайного прання обирайте делікатний режим з холодною водою.
Сушіння темного одягу за високої температури може призвести до його вицвітання та втрати еластичності тканин. Рекомендується сушити речі на слабкому нагріві або, якщо це можливо, взагалі обійтися без сушарки.
Деякий одяг, наприклад спортивний, можна сушити природним шляхом, а в ідеалі — сушіть речі саме так, розвішуючи їх у добре провітрюваному приміщенні. Це не лише збереже колір, але й захистить тканину від зношення.
Сітчасті мішки для прання здаються дрібничкою, але насправді вони здатні значно зменшити пошкодження тканини під час циклу прання. Помістіть темний одяг у мішок і перед цим обов'язково виверніть його навиворіт.
Це зменшить тертя між речами та захистить зовнішню поверхню тканини від зношення. Такий простий крок збереже насиченість кольорів навіть після численних прань.
Переповнення пральної машини — поширена помилка, яка шкодить як якості прання, так і одягу. Темний одяг, завантажений разом з великою кількістю інших речей, не очищується належним чином, а тертя між тканинами сприяє вицвітанню кольору.
Рекомендується завантажувати пральну машину до оптимальної кількості, вказаної виробником. Це не лише збереже одяг, а й покращить ефективність прання.
Щоденне прання темного одягу може призвести до його швидкого зношення та втрати кольору. Якщо річ не дуже забруднена, надавайте перевагу провітрюванню або використанню спеціальних спреїв для освіження тканин.
Наприклад, джинси, светри, піжами або кофти можна носити кілька разів перед пранням, якщо вони не мали контакту з потом або сильними забрудненнями. Зменшення частоти прання — чудовий спосіб подовжити життя одягу.
Етикетки на одязі містять важливу інформацію, яку часто ігнорують. Проте саме дотримання рекомендацій з прання, сушіння або хімчистки є запорукою довговічності речей.
Також не забувайте правильно дозувати мийні засоби, звертайте увагу на інструкції на їхньому пакуванні. Надмірна кількість прального порошку або кондиціонера може нашкодити тканині.
Темний одяг — не лише комфорт, але й стиль, який потребує дбайливого догляду. Сортуйте речі за кольорами, використовуйте холодну воду для прання, уникайте агресивного сушіння та знижуйте частоту прання. Завдяки цим простим порадам ваші улюблені речі матимуть такий самий вигляд, як у день купівлі.
Звичайний курячий суп перетвориться на вишукану страву, якщо додати до нього цей інгредієнт. У традиційному бульйоні з курки, крім м’яса, завжди присутні картопля, локшина та цибульно-морквяна засмажка, передають Патріоти України. Але що буде, якщо зам...
Якщо ви шалений кавоман, а іноді хочете експериментів, то застерігаємо: деякі можуть негативно та шкідливо вплинути на ваше здоров’я. Не зважаючи на рекламні ролики та маркетингові фішки у закладах харчування, не варто пити каву з низкою продуктів, пер...