Будьте обережні! - При якій температурі різні олії стають небезпечними для здоров’я

Інформація, яку потрібно знати тим, хто любить смажену їжу.

Краще для здоров’я варити, парити або тушкувати різні продукти. Тим не менш, багато хто продовжує їх в тому числі і смажити. Дієтологи нагадують, що в такому випадку важливо вибрати правильну олію, адже при нагріванні харчові олії змінюють свій склад і утворюються канцерогенні речовини, включаючи акриламід, передають Патріоти України.

На плиті сковорода нагрівається до температури 300 градусів. Якщо є дим, значить, олія почала окислюватися, і в ній з’являються канцерогени.

Швидше цей момент настає у нерафінованих олій. Лляна і соняшникова (нерафіновані) стають небезпечні (окислюються жирні кислоти) при нагріванні до 107 градусів. З оливковою це відбувається при 190 градусах. Тому нерафіновані олії підходять тільки для салатів.

Для смаження призначені рафіновані олії — в них менше жирів, які легко окислюються. Наприклад, рафінована оливкова олія витримує температуру до 200 градусів, рафіновані соняшникова і рапсова — до 232 градусів.

Але найкращий варіант для смаження — пальмова олія. Вона на 50% складається зі стійких до нагрівання насичених жирних кислот і не боїться температури 230 градусів (підходить для фритюру).

Вершкове масло стає небезпечним вже при 160 градусах. Топлене масло поводиться краще і тримається до 205 градусів.

Окреме питання — рафінована олія авокадо. У ній всього 10% поліненасичених жирних кислот, що робить її ідеальною для смаження на відкритому вогні (починає змінюватися тільки після 270 градусів). Замінити її можна, в принципі, кукурудзяною олією.

З архіву ПУ. А ви це знали? - Що буде з вашим тілом, якщо спати у шкарпетках

четвер, 5 грудень 2019, 23:05

Всі ми повинні добре висипатися - це важливо для здоров'я і кар'єри, а особливо це актуально в міжсезоння і холод, коли наш організм в стресі від низьких температур. "Большинство людей понимают важность сна и чувствуют себя больными и подавленными, есл...

Хіти тижня. Неймовірне перетворення: Наречена скинула десятки кг й стала справжньою красунею (фото)

четвер, 5 грудень 2019, 17:30

Дівчина почала набирати вагу до двадцяти років, і вже в 27 відмітка досягла 120 кілограмів. Австралійка Кайлі Малкахи змогла схуднути вдвічі завдяки регулярним заняттям спортом та спеціальній дієті, передають Патріоти України з посиланням на Mirror. У ...