Чому вибухають банки із заготовками для консервації: ТОП-4 поширені проблеми

Традиційно влітку в Україні розпочинається сезон підготовки консервації. Українці заготовлюють сезонні овочі та фрукти, щоб мати змогу поласувати ними у холодну пору року, однак, зусилля часто бувають марними, адже банки з консервацією вибухають раніше, ніж приходить час їх відкривати й куштувати. Ми розповімо, як боротися з цією проблемою й "продовжити життя" закруток, передають Патріоти України.

Обробка банок і кришечок

Часто консервація вибухає через недостатньо якісну обробку банки й кришки. Важливо розуміти, що саме стерилізація вбиває бактерії, які псують заготовки. Просто вимити тару для закрутки буде недостатньо. Також важливо, щоб банки були без тріщин, адже через них у заготовку може потрапляти повітря й псувати продукт.

Обробка продуктів

Перед тим, як переходити до безпосередньо консервування, переконайтеся, що ви добре вимили продукти для заготовки. Недостатня чистота продуктів також може стати однією з причин вибухання консервації. Добре вимийте як основні овочі чи фрукти, так і всю зелень. Зелень також варто облити кип’ятком, а великі овочі та фрукти занурити в киплячу воду, щоб позбутися всіх повітряних бульбашок.

Погана термічна обробка

Варто пам'ятати, що процес стерилізації дієвий через час термічної обробки. Не варто його скорочувати, адже неякісна стерилізація є причиною вибухання консервацій. Для того, щоб позбутися усіх бактерій зазвичай потрібно протримати банки із консервацією у паровій лазні протягом 30 хвилин при температурі близько 60 градусів за Цельсієм.

Погане зберігання

Заготовки можуть вибухнути навіть при повному дотриманні усіх вище перелічених пунктів, якщо ви зберігаєте їх у неналежних умовах. Консервацію потрібно поставити в темному й прохолодному місці. Найоптимальніша температура – це +10°C й трохи нижче. При вищій температурі почнуть виділятися гази, що може призвести до псування й вибухання консервацій.

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...