Чи можна пити каву перед сном - відповідь лікарів вас здивує!

Кофеїн і якісний сон не часто йдуть пліч-о-пліч, але лікарі, спортсмени та перевтомлені студенти вже давно оцінили користь кави перед денним сном, передають Патріоти України.

Як пише Tom's Guide, за словами доктора Міро Фігури, анестезіолога медичного центру Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вживання кави (або іншого кофеїновмісного напою) безпосередньо перед сном допомагає прокинутись бадьорим та енергійним.

Дослідження показують, що поєднання кави зі сном дає змогу відчути себе більш бадьорим, ніж сон без попереднього вживання кави. Одне з досліджень, яке вивчало взаємозв'язок між сном, кофеїном та працівниками нічних змін, показало, що вживання кави перед сном залишало учасників більш бадьорими, ніж у групі плацебо, які не вживали кофеїн перед сном.

За словами доктора Фігури, навіть якщо вам не вдасться подрімати під час сну, ви все одно отримаєте енергійні переваги від поєднання кофеїну з відпочинком. "Навіть якщо ви не заснете, дослідження показують, що ви відчуєте себе навіть більш бадьорими, ніж просто випивши кави або подрімавши", - стверджує він.

Наукова причина, що пояснює бадьорість кавового сну, полягає у взаємозв'язку між аденозином (хімічною речовиною в організмі, яка викликає відчуття сонливості) і кофеїном. Коли аденозин накопичується в організмі, ми відчуваємо втому.

Однак, коли ми спимо, рівень аденозину падає. Саме це природне зниження рівня аденозину в поєднанні з енергетичним ефектом кофеїну дає відчуття бадьорості після кавового сну.

"Кофеїн є блокатором аденозинових рецепторів, - пояснює доктор Фігура. "Тож навіть якщо аденозин присутній, він не може викликати у вас відчуття втоми, оскільки кофеїн блокує рецептор. Сон, з часом, насправді зменшує кількість аденозину. Якщо робити і те, і інше разом, це має накопичувальний ефект".

Експерт зі сну, дипломований психолог і нейробіолог доктор Ліндсі Браунінг розповіла, як саме підготуватися до ідеального "кавового сну".

"Випийте каву, а потім подрімайте 20 хвилин, - радить доктор Браунінг. "Кофеїн ще не встиг подіяти на ваш організм, тому ви зможете заснути. Але до того часу, як ви прокинетеся, він вже буде у вашому організмі, тож ви будете бадьорими від цієї невеликої добавки".

Джерело: УНІАН

Не робіть так! Помилка господинь, через яку з’являється білий наліт на кімнатних рослинах

неділя, 8 вересень 2024, 7:12

Якщо на листі та бутонах улюблених фіалок та орхідей з’явився білий наліт, то це свідчить про те, що рослини захворіли, передають Патріоти України. Зазвичай це ознака борошнистої роси, яка частіше з’являється через перепади температури та підвищену вол...

Народні прикмети на 8 вересня. Різдво Пресвятої Богородиці. Що потрібно зробити жінкам на Другу Пречисту

неділя, 8 вересень 2024, 7:05

8 вересня за новим церковним календарем (21 вересня за старим) Церква вшановує одне з 12 найважливіших свят після Великодня: Різдво Пресвятої Богородиці. Також сьогодні день пам'яті ікони Софії - Премудрості Божої (Київської) та Почаївської ікони Божої...