День зимового сонцестояння 2023: Що категорично не можна робити у найкоротший день року

День зимового сонцестояння у 2022 році припаде на вечір 21 грудня. Після цього день поступово почне збільшуватися, а ніч - ставатиме все коротшою. Найдовшу ніч 2022 року українці пережили із 20 на 21 грудня, передають Патріоти України.

Що таке зимове сонцестояння та яка тривалість дня

За астрономічним визначенням, саме у день зимового сонцестояння в грудні розпочинається зима у Північній півкулі. На південь від екватора ж зима розпочнеться підчас червневого сонцестояння. Цього дня Сонце знаходитиметься у найнижчій точці відносно горизонту, а вісь Землі буде максимально нахилена від Сонця.

21 грудня Сонце зійшло на небосхил о 7:53 за Києвом, ознаменувавши найдовшу ніч року. Сонячний день 21 грудня, відповідно, буде найкоротшим у році і завершиться уже о 15:58. Загальна тривалість світлої частини доби у день зимового сонцестояння складе всього трохи більше 8 годин. Для порівняння, найдовший світловий день року – 21 червня – тривав 17:57 годин.

Попри те, що багато людей вважають, що сонцестояння триває увесь день, воно відбувається у конкретну мить, коли Сонце знаходиться точно над тропіком Козерога. У 2022 році воно відбудеться о 23:48 за Києвом.

Сама дата астрономічної події також змінюється і може випасти 20, 21, 22 або 23 грудня, хоча сонцестояння 20 або 23 грудня трапляються рідко. Останнє сонцестояння 23 грудня було в 1903 році і не повториться до 2303 року.

Помилково вважається, що у цей день Земля знаходиться у найдальшій точці від Сонця. Насправді ж за декілька тижнів опісля сонцестояння Земля та Сонце перебуватимуть на максимальній близькості.

Причина ж приходу зими у Північну півкулю пояснюється тим, що Земля обертається навколо Сонця по похилій орбіті з осьовим нахилом близько 23,4 градусів. Тому у грудні менше сонячного світла досягає Північної півкулі, а більше – Південної. У червні ж все стає навпаки.

У минулому в цей день було прийнято відзначати свято народження сонця Коляда (за іменем міфічного бога нового Сонця), а також свято Корочун, яке прославляло найкоротший день року.

День зимового сонцестояння: небезпека та забобони

Вважається, що день зимового сонцестояння є дуже потужним енергетично, а ніч напередодні цього дня є небезпечною, оскільки в цей час відбувається розгул нечистої сили. Саме для захисту від сил зла наші пращури напередодні сонцестояння прикрашали свій дім ялиновими гілками.

Щодо інших поширених забобонів, вважається, що у цей день категорично заборонено святкувати та вживати алкоголь. Також не можна ходити у брудному одязі чи тримати квартиру у неохайному стані. Варто також повернути усі борги, які маєте.

Що дозволено робити у день зимового сонцестояння

Натомість езотерики ж радять у цей день очистити думки та мати лише добрі помисли. 21 грудня варто позбутися від непотребу, який накопичувався впродовж року, зайнятися підбиттям підсумків року. Також у цей день радять загадувати бажання, оскільки енергія Сонця допоможе їм справдитися.

У цей день варто прокинутися разом із сонцем та розпочати його у теплі – прийняти теплу ванну, запалити свічку чи заварити гарячого напою. День же необхідно провести у спокої та медитації. 21 грудня – гарний день аби провести його у спілкуванні з близькими та рідними. Також день буде сприятливими для нових починань чи покупок.

Буде дуже смачно! ТОП-3 старовинні рецепти українських великодніх пасок

четвер, 2 травень 2024, 18:50

Напередодні Великодня пропонуємо приготувати паску з фруктовим кремом за рецептом Осипи Заклинської (1928 рік), сирну паску з чорницями з книги “Як добре і здорово варити” (1938 рік) та мигдалеву бабку за рецептом 1910 року, передають Патріоти України....

Які хитрощі допоможуть виправити ситуацію, якщо борщ вийшов надто кислим

четвер, 2 травень 2024, 18:07

У борщу завжди присутня впізнавана кислинка, без якої страву не вийде назвати класичною, передають Патріоти України. Однак будь-яка господиня може перестаратися, у результаті чого страва стає надмірно кислою. Як правило, ця ситуація виникає у тому випа...