Вважається, що травень - крайній термін для вирощування капусти, зазвичай її починають садити в березні-квітні. Враховуючи обставини в Україні, багато городників могли просто не встигнути засіяти свої грядки, передають Патріоти України.
Якщо ви засіваєте капусту у відкритий грунт, слід переконатися, що грунт досить прогрівся. Сходи можуть витримати зниження температури до -3-5°C, але краще, щоб вона стабільно трималася в межах +8-10°C.
Досвідчені дачники орієнтуються на цвітіння черемхи - після нього вже точно не буде заморозків. Більш того, можна звертати увагу і на інші рослини. Наприклад, рання капуста готова до висаджування, коли відцвіли нарциси, а після того, як почнуть цвісти каштани, можна садити і пізні сорти.
Ідеальний час для висаджування капусти - холодний похмурий день, ще краще - після дощу. Дотримуйтесь відстані, орієнтуючись на сорт:
Пам'ятайте про те, що капуста любить сонце, тому вибирайте ділянку під прямими променями, а грунтові води повинні залягати мінімум на 2 метри вглиб. Якщо глибина буде менше, то така кількість вологи призведе до загнивання коренів.
Городники зі стажем кажуть, що закуповувати насіння для посадки капусти потрібно тільки ті, що пройшли кілька стадій обробки і дражування. Якщо ви не впевнені в товарі, то замочіть насіння на 10-15 годин в теплій воді, в кінці додайте марганець, а через півгодини промийте їх.
Не можна садити капусту там, де до цього росли будь-які з видів капусти городньої, а також ріпа, редька, редиска. Краще посадити овоч на ділянку, де раніше були помідори, горох або морквина.
Перед посадкою насіння ретельно перекопайте грунт, додайте гній або перегній. На 1 квадратний метр необхідно 5-6 кг добрива. Додатково додайте:
На підготовленій грядці зробіть лунки, полийте їх водою і залиште на 1-2 години для прогріву. Потім злегка присипте землею, зробіть поглиблення, висадіть насіння, знову притрусіть грунтом і утрамбуйте. Насіння накрийте скляними банками або пластиковими пляшками.
Серед популярних овочів в Україні капуста давно займає лідируюче місце. Звіряючись з місячним календарем, у вас вийде виростити багатий урожай дійсно смачних і корисних овочів. У травні 2022 року графік наступний:
В повню і молодик висаджувати капусту ні в якому разі не можна.
Щоб котлети були дуже смачними та ситними - їх не обов'язково готувати з м'яса. Для страви чудово підходить червона сочевиця. Її потрібно збити у пюре, а також додати решту компонентів для смачку та щільності,передають Патріоти України. Ідея приготуван...
Очищення мікрохвильової печі може бути жахливим завданням - це одне з найбрудніших місць на кухні. Раніше ми розповідали, як приготувати із підручного засобу чудо-розчин для прибирання всього будинку, а сьогодні зупинимося на очищенні цього кухонного п...