Малина - досить невибагливий чагарник, проте у його вирощуванні є свої секрети. У разі їх дотримання ви неодмінно отримаєте чудовий урожай ягоди, передають Патріоти України.
1. Багато сонця
Малина не любить тіні. І хоча легко перенесе невелике затінення в ранковий час, але останній день їй бажано перебувати на сонечку.
2. Гарний полив
Досвідчені садівники знають, що лише завдяки рясним поливам можна буквально в кілька разів підвищити врожайність.
3. Підживлення
Добрива для малини можна приготувати на основі хімічних добрив або гною. У першому випадку на 10 л води беруть 30 г аміачної селітри, 40 г калійної солі і 60 г суперфосфату.
Підживлення на основі гною готується так: до 3 кг навізу додати 6 г калію, 6 г азоту і 4 г фосфору. Застосовувати таку суміш слід з розрахунку 1,5 кг готового добрива на 1 квадратний метр малинника.
4. Видалення молодої порослі
Молоду поросль малини, яка з'являється протягом вегетативного періоду, необхідно прибирати. Однак важливо не витягувати з ґрунту і не відкопувати зайві пагони — досить акуратно обрізати під корінь.
5. Мульчування
Щоб зберегти грунтову вологу, землю треба мульчувати. У якості мульчі можна використовувати солому, торф, гній, тирсу і навіть бур'яни, які залишилися після прополювання городу. Так можна і вологу зберегти, і не пошкодити ніжну кореневу систему малини.
6. Підв'язка
Краще всього малину з першого ж року порядки підв'язати на шпалеру. Це дозволить зекономити час, і дасть малині максимум світла. А значить — і щедрий урожай ягід.
7. Обрізка
8. Обробка після збору врожаю
Як тільки кущі малини віддали вам весь урожай сезону, відплодоносили гілки треба відразу ж видалити, щоб вони не затіняли молоді побіги і не заважали їм набратися сил перед зимою.
Блиск – ознака здоров'я та доглянутості вашого волосся, проте повсякденний вплив забруднень, жорсткої води, хімічних засобів для укладання та гарячих інструментів може позбавити його цього бажаного сяйва, передають Патріоти України з посиланням на ТСН....
У світі набуває популярності так званий "превентивний ботокс", коли жінки віком від 20 до 30 років роблять інʼєкції ботулотоксину, щоб запобігти появі зморшок. . Але деякі лікарі закликають обережно ставитися до цієї тенденції – і не лише через "культ...