Господиням на замітку! Як змусити квіти цвісти рясно - готуємо дешеве диво-добриво удома

Добриво для кімнатних квітів, зокрема і для примхливої тропічної красуні орхідеї, потрібно підбирати залежно від потреб рослини і періоду її розвитку, передають Патріоти України.

Але існує й універсальне добриво для квітів - воно підійде абсолютно в будь-якій ситуації. Йдеться про підгодівлю із золи. З орхідеями зольна підгодівля створить диво - рослина буде пишно і довго цвісти.

Добриво із золи для орхідей та інших кімнатних рослин - користь

Зольна підгодівля багата на макро- і мікроелементи:

  • фосфор стимулює цвітіння;
  • калій прискорює зростання коренів, листя орхідеї та всіх рослин;
  • кальцій та магній сприяють здоровому стану орхідеї, підвищенню імунітету, захисту від хвороб коренів і листя;
  • зола відганяє шкідників;
  • допомагає орхідеям швидше адаптуватися після пересадки.

Добриво із золи використовують для орхідей, коли:

  • є недолік калію (орхідея загальмовується в зростанні, листя скручується, стає блідими, бутони і квіти опадають передчасно);
  • є недолік магнію та кальцію (листя деформується, підсихає).

Добриво із золи використовують, коли потрібно стимулювати рослину до цвітіння, а не тоді, коли фаза цвітіння вже почалася.

Щоби це добриво принесло користь, важливо, щоби зола була органічною. Для орхідей підходить зола з листяних порід дерев. А ось зола від хвойних порід дерев має убогий склад і не має потрібної кількостю корисних речовин.

Як правильно приготувати зольний розчин

Щоби приготувати настій із золи, знадобляться 5 літрів відфільтрованої води трохи тепліше кімнатної температури і 1/2 склянки зольного порошку. Все потрібно ретельно перемішати і настояти приготований розчин упродовж 1-3 діб при кімнатній температурі.

Потім воду потрібно знову розмішати, щоби частинки золи піднялися вгору. Проціджувати рідину немає необхідності. Цей концентрований зольний розчин потрібно розвести 1:1 чистою водою. Полити рослину зверху під коріння.

Другий спосіб підгодівлі орхідеї золою ще простіший. Можна просто насипати порошок зверху на ґрунт по краю горщика, потрапляючи на корені. Для дорослої орхідеї знадобиться одна чайна ложка золи. Зверху ґрунт потрібно обприскати чистою водою, щоби зола потрапила всередину вазона.

Як правильно удобрювати золою

Використовувати добриво із золи можна не частіше 2-3 разів на рік. Після того як рослина відцвіла, зольну підгодівлю можна застосовувати через місяць або навіть півтора. Важливий момент: разом із золою не можна застосовувати інші добрива.

Вражаюча головоломка! На цьому фото людина ховається від своїх колег, а ви зможете знайти її?

четвер, 26 січень 2023, 18:09

Візуальні тести багато говорять про наш розумовий розвиток. Чим більше розвинений наш мозок, тим більше речей ми можемо визначити з першого погляду, передають Патріоти України. Ця маленька гра у хованки на роботі змусила багатьох людей напружити свій м...

Багато смачних котлет зі жмені фаршу - економний лайфхак на різні випадки життя

четвер, 26 січень 2023, 17:08

Будь-яка хороша господиня мріє досягнути того рівня, коли приготувати смачну й поживну страву вдається буквально "з нічого". Так вміли робити наші бабусі, коли не мали змоги дістати усі необхідні інгредієнти на ту чи іншу страву. На щастя, часи змінили...