Як налаштувати безперебійний інтернет удома, який буде працювати в разі відключення світла

Сьогодні багато українців ставлять собі запитання, як віддалено працювати або переглядати контент, коли світло в будинку відсутнє. Адже для інтернет-серфінгу замало батареї смартфона чи ноутбука, яка працює, необхідно ще живити роутер. Але і це ще не все - найімовірніше, робочий роутер не роздаватиме інтернет, якщо тільки у вас не оптоволоконне з’єднання з провайдером, передають Патріоти України.

Насправді під'єднати інтернет-з’єднання, що буде працювати незалежно від наявності в оселі електропостачання, не так вже й важко. Але в сьогоднішніх реаліях українські інтернет-провайдери вимушені забезпечувати роботу мережі під час віялових та аварійних відключень. Для цього їм необхідно перебудовувати свої мережі так, щоб на критичних їхніх вузлах було постійне живлення електроенергією. Такі перебудови потребують часу та мільйонних інвестицій. Провайдери зізнаються, що наразі переживають найважчий етап за весь час своєї роботи. Вони вимушені докуповувати генератори та акумулятори, або хоч якось підтримувати роботу комутаторів та іншого обладнання під час блекаутів.

Налаштовуємо безперебійний інтернет удома

Запитання, як зробити інтернет безперебійним, зараз хвилює мільйони людей, багатьом по роботі необхідний постійний доступ до мережі.

Мабуть, найпростіший та найнадійніший варіант – придбати Starlink. Це обладнання відоме, зокрема, завдяки власникові компанії, що її створила, одіозному Ілону Маску. Проте цей спосіб вимагає наявності у вас чималої суми на купівлю такого коштовного обладнання. Якщо ж ви не багатій і хочете рішення не за всі гроші світу – до вашої уваги три рішення, які пропонують провайдери для енергонезалежного інтернету у вашій домівці. Це резервне живлення комутатора в під’їзді багатоквартирного будинку, PON або підключення ADSL від провайдера «Укртелеком».

Резервне живлення комутатора в під’їзді багатоквартирного будинку

FTTB – це технологія, що передбачає підведення оптоволоконного кабеля до комутатора в багатоквартирному будинку і розведення інтернету від нього по квартирах через мідний кабель. Комутатор за такої схеми живиться від електромережі 220 В.

Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку та користуєтеся послугами приватного провайдера – найімовірніше, саме цією технологією організовано доступ до інтернету й у вас. Винятком може бути ситуація, коли ви користуєтеся послугами «Укртелеком» – вони підключають інтернет за технологією, яку ми опишемо нижче в цій статті.

В цій технології найбільш вразливим до відключень електроенергії є комутатор. Саме цей пристрій працює від живлення електроенергією будинку, якщо нема цього живлення – інтернету у вас не буде.

Таким чином, ті провайдери, які намагаються зробити свої мережі безперебійними – ставлять батареї на комутатори в будинках, які вони обслуговують. Водночас окрім батареї для живлення комутатора необхідно ще мати інвертор – пристрій, що буде збільшувати напругу. Без інвертора підключати обладнання, що потребує напруги у 220 В, до акумулятора, який здатен видавати лише 12 В, марно.

Оптоволоконний інтернет або технологія PON (GPON)

Технологія PON або GPON (літера G означає гігабітний) розшифровується як Passive Optical Network. Цей метод доставлення інтернету передбачає підведення інтернетного оптичного кабеля безпосередньо до оселі, навіть якщо вузол провайдера розташований на відстані кількох кілометрів від споживача.

Таким чином, навіть якщо у вас вимкнули електроенергію, але до вас підведений оптичний кабель – користуватися інтернетом ви зможете без проблем.

Які є нюанси?

  1. Вам доведеться придбати оптичний термінал GPON – ONU. Цей пристрій конвертує оптичний кабель у мідний (так звану «звиту пару»), а мідний кабель вже можна під’єднувати до вашого роутера. Такий термінал коштує близько 1000 грн в інтернеті, та деякі провайдери пропонують придбати його за 400-600 грн разом із підключенням.
  2. Окрім наявності роутера та термінала, вам ще знадобиться джерело безперебійного живлення, аби заживити обидва ці пристрої.
  3. Але навіть наявність усіх необхідних приладів та джерела струму для них не гарантує наявність інтернету у вас удома. Так, вузол зв’язку у провайдера може знаходитися у зарезервованому та захищеному від відключень дата-центрі, а може – у звичайному офісі. В останньому випадку інтернет може просто вирубитися, якщо у провайдера сяде батарея для вузла зв’язку.
  4. Для того, щоб провести оптику у квартиру, доведеться свердлити дірку в стіні під кабель або ж встановити ONU в щитку в під’їзді, заживити його там і вести звиту пару від нього до квартири.
  5. І нарешті, варто мати на увазі, що зараз на підключення оптики люди стають у чергу, тож швидко цей процес точно не пройде.

Інтернет від «Укртелеком»

Якщо ви готові пожертвувати технологічністю та швидкістю інтернет-з’єднання, вам варто придивитися до технології доступу до інтернету ADSL.

Ви можете під'єднати модем/роутер від «Укртелекому», заживити їх та користуватися повільнішим, але безперебійним інтернетом.

Безперебійність такого підключення, за словами компанії, забезпечується тим, що компанія встановила акумулятори на найважливіші вузли зв’язку, через що їхня мережа готова навіть до довготривалих відключень електропостачання.

Як зарядити телефон в умовах блекаута - простий спосіб із пальчиковою батарейкою

понеділок, 6 лютий 2023, 17:08

В умовах регулярних відключень світла українці постійно шукають альтернативні способи для заряджання своїх гаджетів, передають Патріоти України. Одним із найважливіших наразі є телефон, адже він дозволяє бути на зв'язку із рідними і, за потреби, навіть...

Це розсадник бактерій та плісняви! Названо найбруднішу річ у ванній кімнаті, яку усі забувають чистити

понеділок, 6 лютий 2023, 16:42

У ванній кімнаті є одна найбрудніша річ, яка, за останніми дослідженнями, є просто розсадником бактерій та плісняви. А справа в тому, що, роблячи прибирання, ми зазвичай забуваємо її ретельно вичищати,передають Патріоти України. Мова йде про килимок дл...