У холодну пору року ми менш активні, споживаємо більше вуглеводної їжі, теплих напоїв та пролітаючих повз пару цукерок між ними, передають Патріоти України.
Це нормально, коли ви набираєте 2 або 3 кілограми після "зимової сплячки", але весняне сонечко вже так і манить вийти на прогулянку, одягнути легше взуття та змінити раціон на свіжі овочі та зелень. Дієтолог Наталія Самойленко поділилася секретами, як позбутися від небажаних кілограмів з приходом весни.
Звісно худнути на одному салаті, не потрібно! Ось 5 дієвих порад, як позбутися зайвих зимових кілограмів.
1. Не пропускайте прийоми їжі. Особливо сніданок!
Він допоможе запустити метаболізм після нічного голоду. А ось його відсутність, викличе метаболічні та гормональні спецефекти, які будуть ускладнювати вибір здорової їжі протягом дня. Крім того, ви матимете менше енергії.
2. Приберіть перекуси.
Часті перекуси уповільнюють обмін речовин. Крім того, вони стимулюють постійне вироблення шлункового соку, що робить нас весь час голодними. Тому на деякий час поверніться до 3-кратного раціону. Паузи між прийомами повинні бути "чистими" від їжі. Скажіть ні, також, солодкому чаю, каві з молоком або жменьці родзинок.
3. Пам’ятайте про правила збалансованої тарілки.
½ — овочі, ягоди або фрукти.
¼ — білок (яйця з жовтком, риба, птиця, нежирне м’ясо, соя та бобові — сочевиця, нут, горох.)
І все це супроводжується заправкою або додаванням корисних жирів — оливкової/лляної/волоських горіхів олії, насіння льону, кунжуту, авокадо, горіхів, гарбузового насіння, оливок, печінки тріски. Але з жирами будьте обережні!
4. Їжте повільно.
Нашому організму потрібно 20-30 хвилин те що, щоб звільнити гормони, які викликають відчуття ситості. Якщо ви швидко їсте, тіло не встигне повідомити, що їжі достатньо. Так ви переїдатимете, відчуватимете тяжкість у животі й набиратимете вагу.
5. Більше рухайтесь. Навіть коротка прогулянка на свіжому повітрі зможе позбавити вас від зайвих зимових.
І на останок — маленька хитрість. Приберіть їжу з вільного доступу, особливо спокусливу. Ви менше переїдатимете, якщо "добути" їжу буде складніше. Перевірено!
В Центрі громадського здоров’я України з посиланням на світові наукові дослідження пояснюють: чим менше алкоголю вживає людина, тим менше ризик розвитку у неї раку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чому алкогольні напої можуть стати причиною раку і кому вза...
Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...