Як позбутися запаху цвілі з рушників - рятівний метод

Основною причиною появи цвілі є надмірна вологість, тож важливо правильно сушити одяг та рушники після прання. Пліснява розростається на різних поверхнях і матеріалах, включаючи бавовну, тому рушники можуть стати справжнім розсадником грибкових спор, передають Патріоти України.

Освіжити рушники, зіпсовані пліснявою, зовсім неважко. Як усунути неприємний запах і, що важливіше, як запобігти його повторному виникненню – розповіло виданняApartment Therapy.

Чому на рушниках з’являється пліснява

Грибкові спори розростаються у вологих, темних місцях, наприклад у барабані пральної машинки або в переповненому кошику для білизни. Пліснява може пошкодити та знебарвити тканини і спричинити затхлий неприємний запах. Фахівці застерігають: для розростання грибкових спор може знадобитися від 24 до 48 годин. Пліснява дуже небезпечна для здоров’я і може спричинити алергії, дерматити і хвороби дихальних шляхів.

Як прибрати запах плісняви з рушників

Якщо на рушниках з’явився затхлий запах, зовсім необов’язково позбавлятися від них і купувати нові, однак діяти треба швидко. Марія Муні, експертка із прибирання компанії Truly Free, розповіла про ефективний лайфхак.

Крок 1. Наповніть ємність теплою водою і додайте 1/2 склянки білого оцту. Замочіть рушники на 30 хвилин. Оцет допоможе усунути бактерії, що викликають неприємний запах.

Крок 2. Вийміть рушники з ємності для попереднього замочування та відправте їх у пральну машину. Встановіть максимальну температуру, рекомендовану для рушників. Можна використовувати засіб для прання, але краще додати 1/2 склянки харчової соди для додаткової дезінфекції.

Крок 3. Не лишайте рушники у пральній машинці після завершення циклу. Слід одразу вивісити їх на свіже повітря.

Як уникнути появи плісняви

Хоча прибрати запах плісняви з рушників досить легко, справжня хитрість полягає в тому, щоб назавжди позбутися цвілі. Щоб уникнути появи плісняви в майбутньому, варто дотримуватися кількох порад.

  1. Правильно розвішуйте рушники після використання. Не залишайте їх вологих місцях та розвішуйте кожен рушник окремо.
  2. Відкрийте вікно або ввімкніть витяжний вентилятор після душу або ванни, щоб видалити зайву вологу. Це особливо важливо, якщо ви розвішуєте вологі рушники у ванній кімнаті.
  3. Прати рушники потрібно регулярно, в ідеалі – 2 рази на тиждень. Волога в повітрі лише сприяє розвитку цвілі на рушниках.

Що потрібно додати до тіста, щоб приготувати млинці з дірочками

понеділок, 20 січень 2025, 16:12

Безумовно, всім подобається, коли млинці виходять з дірочками. Така страва має дуже апетитний зовнішній вигляд, передають Патріоти України. Однак домогтися подібної ніздрюватості досить складно. Потрібно враховувати одразу декілька нюансів приготування...

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...