Цього року осінь в Україні почалася доволі холодно і волого, а попереду ще декілька місяців дощів, вітрів, а згодом і морозів, передають Патріоти України.
Зима набагато ближче, ніж нам здається. І хоч незабаром стартує опалювальний сезон, цього року він буде холодшіним, ніж зазвичай. Тому варто вже зараз подумати над тим, як зробити так, щоб вдома було тепло і затишно при будь-яких обставинах.
Можна, звичайно, запастись пледами, теплими піжамами і завести 2-3 котів, щоб грітись разом. Але є ще декілька простих способів зробити так, щоб тепло якомога довше зберігалось в оселі. ZAXID.NET публікує добірку лайфхаків, які не лише збережуть тепло вдома оселях, але й допоможуть зекономити на опаленні.
Не перекривайте дорогу теплу
Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії. Тому варто пересвідчитись, що впритул до батареї не розміщено нічого зайвого, а штори можна підняти і покласти на підвіконння, якщо це можливо.
Заклейте щілини у вікнах
Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через щілини у вікнах. Погодьтесь, це дуже велика цифра! Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.
Чим заклеїти вікна? Існує спеціальний скотч для вікон, який на відміну від звичайного, не залишає плям на рамах та склі. Можна також використати паролон чи спеціальну рідину – герметик, але з цими матеріалами працювати трохи складніше.
Використайте фольгу
Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмістіть на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
Провітрюйте приміщення правильно
Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна у напівзакритому положенні значно втрачається тепло. Тому краще періодично відкривати вікна навстіж і провітрювати приміщення упродовж 10-15 хвилин.
Закривайте двері в під’їзді
Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в під'їзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку. Тому поговоріть з сусідами, при потребі відремонтуйте вхідні двері так, щоб вони щільно закривались. Те саме стосується і вікон у під'їзді.
Використовуй жалюзі
Жалюзі, ролети або короткі штори (такі, що не закривають баатреї) допоможуть скоротити на 8-15% втрати тепла, яке виходить через скло.
Не сушіть одяг на батареях
Не накривайте опалювальні прилади та не використовуйте їх для сушіння одягу чи взуття. Це стосується як радіаторів, так і обігрівачів. По-перше, це завадить теплу рівномірно розходитись приміщенням, а по-друге, це шкодить оібігрівачу.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...