Приготування запашного та духмяного хліба - неймовірний спогад з дитинства. Коли бабуся діставала хлібину з печі і ще гарячим давала скуштувати невеликий шматок, передають Патріоти України.
Наші бабусі були неймовірними майстринями, яким хліб вдавався кожного разу, при чому без сучасних девайсів. Їх секрет у заквасці із житнього борошна, соломи, вівса, ячменю, пшениці тощо. Такі закваски збагачували продукт органічними кислотами та клітковиною.Для того, щоб хліб точно вдався скористайтеся перевіреними порадами, які передавалися з покоління до покоління.
Як підготуватися до випікання хліба
До замішування тіста не можна братися з поганим настроєм, тоді воно не підніметься. Коли місять хліб у хаті не метуть, потрібно зачинити вікна, щоб не було протягу. Не допустимо сваритися та навіть рипати дверми.
Рецепт хліба на заквасці
Час: 2,5 години
Порцій: 1
Приготування:
Для приготування закваски візьміть 100 грамів сироватки (дзеру), борошно та змішайте. Тісто має бути консистенції, як на млинці. Киснути має дві доби при температурі 25 градусів.
Коли закваска закисне, додайте 100 грамів закваски і стільки само борошна. Дайте постояти ще день. Закваска готова.
Якщо відразу не використовуєте її, то покладіть до холодильника в глиняному, керамічному або скляному посуді.
Приблизно за 12 – 24 години перед випіканням хліба закваску слід ще раз підживити. Додайте до неї 100 грамів води і стільки ж борошна.
Для замішування тіста на хліб візьміть 250 грамів води та 250 грамів закваски, 1 чайну ложку солі, борошна – скільки забере. Замісіть тісто, як на вареники.
Якщо маєте, використовуйте міксер для замісу тіста, або руками, змащеними олією.
Розігрійте духову до 30 градусів.
Хліб викладіть у форму, вона має бути заповненою на половину та поставте у духовку підходити. На це може знадобитися 4 – 5 годин.
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...
Якщо ви хоча б раз готували бульйон з м'ясом, ви помічали, що на поверхні води з'являється пінка. Одні її знімають, інші залишають як є. Тож давайте розбиратися, чи потрібно прибирати пінку з м'яса під час варіння, передають Патріоти України з посиланн...