Найкорисніші дикі трави України: Що покласти до зеленої аптечки народної медицини

В Україні дуже популярна народна медицина та лікування травами. У лікуванні хвороб українці звертаються до лікарських рослин, які можна зібрати самостійно або купити готові збори в аптеці. Такі трави варто мати в домашній аптечці на випадок нездужання.

Важливо пам'ятати, що самолікування травами може зашкодити здоров'ю, особливо якщо ви зібрали рослини вручну. Розрахувати правильне дозування в домашніх умовах неможливо, а побічні ефекти можуть бути непередбачуваними. Також пам'ятайте, що прийом рослин може доповнити призначене лікарем лікування, але не замінити його!

Лікарські трави України - список корисних рослин

В українських лісах і полях росте багато цілющих трав. Ось головні з них:

Мати-і-мачуха

Поширена трава з дрібними жовтими квітками. Корисна для засвоєння їжі та покращення секреції шлункового соку. Відвар рослини знімає біль у м'язах, сприяє лікуванню ГРВІ, прибирає запалення ясен та пітливість ніг.

Барвінок

Симпатична і скромна трава з блідо-блакитними квітками, яка застосовується при діареї, туберкульозі, стоматологічних захворюваннях, цинзі. З рожевого барвінку видобувають речовини, які застосовують у препаратах для хіміотерапії

Лікарська шавлія

Дуже поширена рослина з високими фіолетовими квітками, яка повсюдно росте як бур'ян. Відваром шавлії миють волосся від випадіння, а також полощуть горло при ангіні та стоматологічних проблемах. Чай із шавлії п'ють при запаленні жовчного міхура, виразках, гастритах та колітах, а ефірну олію вдихають при захворюваннях дихальних шляхів.

Звіробій

Рослина з дрібними жовтими квітками, корисна при хворобливій менструації та захворюваннях травної системи. рослина є природним антидепресантом і ефективним заспокійливим. Відвари квітки п'ють при головних болях, частих стресах та хронічній втомі.

Кропива

Багатий на вітаміни і мікроелементи бур'ян, який можна додавати в салати і супи. Листя рослини покращує якість крові, полегшує біль у м'язах і при менструації, налагоджує роботу травної системи. Зовнішньо кропив'яні відвари використовують для лікування хвороб шкіри та волосся.

Полин

Висока рослина з дрібними жовтими квітками, яку застосовують у лікуванні астми, ревматизму, хвороб печінки, анемії, гастриту, туберкульозу. Відваром полину полощуть рот. Вважається, що ця рослина зменшує потяг до алкоголю. Однак у полину також багато протипоказань - обов'язково ознайомтеся з ними перед вживанням.

Календула

Дуже ефективний природний антибіотик проти стафілококів та стрептококів. Також відвари з квіток застосовують для полоскання горла при ангіні та стоматиті, а мазь з календулою використовують для загоєння ран та опіків.

Материнка

Красива рослина з дрібними жовтими квітками, яка допомагає при загоєнні ран та лікуванні запалень. Квітку застосовують при болях у животі, ревматизмі та спазмах, а також як снодійний та заспокійливий засіб.

Меліса

Трава з приємним запахом, яка заспокоює нервову систему, нормалізує обмін речовин, допомагає зняти нудоту та заспокоїти головний біль. Дуже корисна для гіпертоніків, оскільки знижує тиск.

Пажитник

Непримітна трава, яка корисна для очищення організму та покращення обміну речовин. Застосовується в лікуванні захворювань ШКТ та печінки, а також загоєнні ран.

Навіть у природних ліків є протипоказання, тому перед їх застосуванням обов'язково прочитайте інструкцію. Якщо збираєте дикі трави, то зривайте їх в сухий день в період максимального розкриття квіток. Засушіть рослини на сонці і заварюйте з них чай.


Все просто! Чим відмити жирні пластмасові контейнери, які погано пахнуть

четвер, 23 січень 2025, 5:40

Пластикові контейнери для їжі є невід'ємною частиною сучасного побуту. Вони зручні для зберігання продуктів і транспортування готових страв. Проте вже після першого використання виникає проблема: залишки їжі, жир і запах міцно вбираються в пластик. Нав...

Не робіть помилок! ТОП-5 продуктів, які не варто вживати при печії

середа, 22 січень 2025, 23:10

Якщо ви відчуваєте пекучий біль у грудях після їжі, це може бути печія, яку можна зупинити зміною раціону та безрецептурними ліками. Якщо симптоми трапляються рідко, не варто хвилюватися, оскільки достатньо уникати продуктів, що можуть спричиняти печію...