Не пропустіть тривожних сигналів! Як зрозуміти, що ви зловживаєте кавою

Кава — це важлива частина життя для багатьох людей, які поважають цей напій за його смак та енергетичні властивості. В середньому, дорослі споживають близько 180-190 міліграмів кофеїну щодня, що дорівнює двом-трьом чашкам, а молодь може споживати ще більше – до 250-300 міліграмів, передають Патріоти України.

Помірне споживання кофеїну до 400 міліграмів на день вважається безпечним і може покращити енергію, а також знизити ризик розвитку деяких хронічних захворювань. Проте, якщо ви перевищите цю межу, можуть з'явитися негативні симптоми, про які поділились в Eat This, Not That.

Які ознаки свідчать, що ви п’єте забагато кави?

Надмірне споживання кави може призвести до високого кров'яного тиску, головного болю і погіршення якості сну. Щоб визначити, чи п'єте ви занадто багато цього напою, зверніть увагу на свій психічний стан, а не лише на кількість випитих чашок. Зокрема, при зловживанні кофеїну часто присутня тривожність та відчуття безвиході, немов ви потрапили у пастку.

Дослідження 2020 року виявило, що споживання понад 400 міліграмів кофеїну на день може негативно впливати на психічне здоров’я. Учасники, які вживали більше кофеїну, повідомляли про симптоми, такі як відчуття нікчемності, надмірне занепокоєння, скаржились на панічні атаки та головні болі.

Чому кава викликає відчуття тривоги?

Кофеїн у каві стимулює організм, блокуючи хімічні речовини, що викликають втому та підвищуючи рівень адреналіну. Це призводить до пришвидшення серцебиття, підвищення температури тіла та швидшого дихання. Хоча кава допомагає покращити увагу та концентрацію, вона також може викликати відчуття тривоги.

Спостереження показують, що люди з певними симптомами частіше вживають кофеїн, але це не означає, що він є їхньою причиною. Якщо ви п’єте понад 4 чашки кави на день і відчуваєте тривогу або інші незвичні симптоми, спробуйте зменшити дозування цього напою. Крім того, заміна кави на чай може бути хорошим рішенням, адже в чаї міститься менше кофеїну. Зверніть увагу на своє самопочуття після таких змін та зважайте на це, щоб уникнути неприємних симптомів.

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...