На тривалість життя впливають раціон людини та її харчові звички. Вчені дійшли висновку, що люди, які додають сіль у їжу за столом, наражаються на більш високий ризик передчасної смерті з будь-якої причини. Дослідження опубліковано Європейським товариством кардіологів, передають Патріоти України.
У дослідженні, яке проходило протягом п’яти років, взяли участь понад 501 тис. осіб. Учасників опитали за допомогою анкети, чи додають вони сіль у їжу. Дослідники взяли до уваги й інші фактори, які могли б вплинути на результати. Йдеться про вік, поле, расу, індекс маси тіла, куріння, вживання алкоголю, фізичну активність і дієту.
Після спостереження за учасниками дослідження показало, що у порівнянні з тими, хто ніколи або рідко додавав сіль, у тих, хто завжди додавав сіль у їжу, ризик передчасної смерті був на 28% вищим.
Крім того, дослідження показало, що в учасників, які завжди додавали сіль, була нижча очікувана тривалість життя. У віці 50 років очікувана тривалість життя жінок скоротилася загалом на 1,5 року. У чоловіків скорочення становило 2,28 року.
При цьому дослідники також виявили, що ці ризики, як правило, трохи знижувалися у людей, які споживали велику кількість фруктів та овочів, хоча ці результати не були статистично значущими. Така тенденція пов'язана з тим, що фрукти та овочі багаті на калій, який має захисну дію і пов'язаний з нижчим ризиком передчасної смерті, пояснили фахівці.
Продукт №1 для зниження холестерину — вівсянка (овес), передають Патріоти України. . Так, саме звичайна вівсяна каша — це один із найефективніших природних засобів проти "поганого" холестерину (ЛПНЩ).
Ароматні, соковиті, насиченого смаку — домашні помідори не мають собі рівних. Однак кожен, хто хоч раз пробував їх вирощувати, знає, що це вибагливі рослини. Найпоширеніша помилка, яка призводить до їхніх хвороб та низької врожайності, — це неправильни...