Ніколи не вживайте таку картоплю - нею можна отруїтися!

Картопля є не тільки одним з найбюджетніших, але й смачних та корисних овочів, які можна запікати смачно з овочами в духовці, а також смажити та робити ніжне пюре, передають Патріоти України.

Але варто обов'язково знати, що її потрібно правильно зберігати, щоб вона не втратила корисних властивостей і не стала небезпечною.

Редакція FoodOboz ділиться корисною інформацією, яку картоплю категорично не можна їсти і чому.

1. Волога картопля

Картоплю потрібно зберігати в сухому та темному місці, щоб на ній не з'явилися вологі плями і в них не з'явилися грибки чи бактерії. Якщо так сталося, такий овоч потрібно негайно викинути.

2. Картопля, яка довго зберігалася в холодильнику

Якщо довго зберігати крохмальні овочі в холоді, весь крохмаль у них перетвориться на цукор. А при варінні або жарці такий цукор перетворюється на акриламід, який є небезпечним канцероген.

3. Зелена і проросла картопля

Зелені плями на картоплі з'являються, якщо овоч неправильно зберігали. Зелений відтінок картоплі дає токсин соланін, який виділяється у овочі. Фахівці стверджують, що наявність цього токсину дуже небезпечна для здоров'я, і картоплю з таким ушкодженням потрібно одразу викидати, а не обрізати зелену частину.

У пророслій картоплі крім соланіну міститься ще й хаконін, який надає картоплі гіркий смак. Важливо знати, що такою картоплею можна отруїтися.

4. Погризена картопля

Картоплю дуже люблять щури та миші, тому, якщо ви побачите на овочах сліди від гризунів, ні в якому разі не їжте такий овоч. Адже гризуни можуть бути переносниками багатьох небезпечних захворювань.

Забудете про проблему! Як вивести грибок зі стін назавжди

п’ятниця, 9 травень 2025, 7:30

Одноклітинні гриби найчастіше розростаються на стінах через підвищену вологість і тепло. Також важливим фактором є відсутність надходження свіжого повітря, передають Патріоти України. У таких випадках можна купити спеціальні хімічні засоби для боротьби...

Народні прикмети на 9 травня. Побалуйте дітлахів - день Миколая Весняного спонукає до цього не менш Зимового

п’ятниця, 9 травень 2025, 7:05

9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...