У переважної більшості людей у світі один з чотирьох кольорів очей: блакитний, зелений, сірий чи карий. Загалом очевидного впливу кольору очей на якість зору немає, але тепер антропологи з Великої Британії припускають, що блакитні очі, які має практично кожна десята людина на планеті, можуть мати невелику перевагу в умовах слабкого освітлення, передають Патріоти України.
Чому цей колір має перевагу відносно темнішої райдужної оболонки, вже давно є приводом для припущень. У своєму попередньому експерименті Кіоко Ямагуті та її студентка Фейт Ерін Кейн з Ліверпульського університету Джона Мурса досліджували це за участю 39 дорослих добровольців, які проходили простий 30-секундний тест зору під час зменшення інтенсивності світла.
У 25 людей були блакитні очі різного ступеня насиченості, а у 14 добровольців були темно або світло карі очі. Дослідження показали, що люди з яскравими блакитними очима могли зчитувати написи при значно меншому освітленні – у середньому лише 0,7 люкс, ніж їхні однолітки з карими очима, які мали в середньому мінімум 0,82 люкс.
Попри те, що дослідження є попереднім із відносно невеликим розміром вибірки та ще має бути рецензовано, результати експерименту підтверджують теорію про те, що втрата пігментації в райдужній оболонці була ознакою, обраною в деяких популяціях для максимізації зору в умовах слабкого освітлення.
Питання "особливості" блакитних очей цікаве тим, як еволюційно вони виникли, де та чому ця мутація поширилася й збереглася. Стосовно цього останнього дослідження, можна висунути гіпотезу, що щось крихітне у холодному сутінковому світі могло бути дуже важливими, щоб звертати на це увагу.
Якщо ви давно мріяли приготувати смачну піцу вдома, але не знали, з чого почати, ми готові поділитися з вами секретом ідеального тіста на сухих дріжджах. Цей рецепт ідеально підійде навіть для початківців, а результат вас приємно здивує, передають Патр...
Університет Кембриджа зробив справжній прорив у боротьбі з вічними хімікатами - PFAS, які роками накопичуються в організмі, провокують рак, безпліддя й вроджені вади, передають Патріоти України. Дослідники виявили, що певні кишкові бактерії «витягують»...