Дослідження психолога Леона Гільберта показує, що нестача грошей впливає на те, як люди ухвалюють фінансові рішення -віддавати перевагу отриманню грошей зараз чи відкладенню їх на майбутнє, передають Патріоти України.
Дослідження проведено на прикладі людей, які зіткнулися з фінансовими труднощами, і показало, що вони частіше обирають короткострокові перспективи, навіть якщо це погіршує їхнє фінансове становище в майбутньому.
Проведений експеримент, у якому учасникам давали завдання на заробіток грошей, показав, що люди з боргами надавали перевагу моментальному задоволенню навіть на шкоду довгостроковим перспективам.
За словами Гільберта, коли у людей мало грошей, вони відчувають себе позбавленими можливості планувати майбутнє і змушені зосереджуватися на задоволенні поточних потреб. Це може призвести до прокрастинації та уникнення фінансових проблем, що в кінцевому підсумку погіршує їхнє фінансове становище.
Дослідження також виявило, що люди з низьким рівнем доходу більш схильні до прокрастинації, що посилює їхні фінансові труднощі в майбутньому. Гільберт підкреслює, що відчуття втрати контролю над фінансами відіграє ключову роль у цьому процесі.
У рамках міжкультурного дослідження в 52 країнах також виявлено значні відмінності у сприйнятті відсутності грошей і втрати контролю над життям. У країнах із соціальним забезпеченням, незважаючи на фінансову підтримку, люди рідше відчувають здатність контролювати фінанси, як порівняти з тими, хто звертається по допомогу до сім'ї або друзів.
Гільберт підсумовує, що розуміння цих чинників допоможе розробити більш ефективні заходи підтримки для людей, які зіткнулися з фінансовими труднощами, щоб вони почувалися впевненими в майбутньому і мали більше можливостей для поліпшення свого фінансового становища.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...