Прості, але ефективні правила: Як позбутися конденсату на вікнах

Після заміни старих дерев’яних вікон на ПВХ господарі будинків і квартир часто помічають рясне випадання вологи на склопакетах і самому профілі. Особливо гостро ця проблема постає в осінній та зимовий періоди. ТСН.ua розібрався, чому на пластикових вікнах збирається конденсат і як його позбутися, передають Патріоти України.

Чому пітніють вікна в кімнаті: основні причини

Часто в народі можна зустріти досить поширене, але хибне твердження про те, що конденсат на склі з'являється через низьку якість пластикових вікон. Насправді ж причина, чого течуть пластикові вікна, зовсім інша і пов’язана з їхньою підвищеною герметичністю порівняно з дерев’яним профілем. Через щілини вікон із дерева виходить волога і втрачається тепло.

Від чого утворюється конденсат? На металопластиковому вікні він з'являється через перепад температури і випадає, коли температура повітря в приміщенні опускається до найнижчого рівня за добу. Ось чому, навіть в осінні дні склопакети не пітніють, а вранці, коли найхолодніше, з’являється конденсат.

А якщо пластикові вікна стоять на кухні, де розташовані додаткові джерела водяної пари і тепла (наприклад, кухонна плита), склопакети, коли температура опуститься до найнижчого рівня, будуть пітніти ще інтенсивніше.

Що робити, коли пітніють пластикові вікна / © Pexels

Що робити, коли пітніють пластикові вікна / Фото: Pexels

Як позбутися конденсату на пластикових вікнах: 8 дієвих ідей

Як прибрати конденсат на вікнах та запобігти появі в квартирі цвілі, потрібно звернути увагу на такі поради,:

  1. Регулярно провітрюйте всі кімнати хоча б 15 хвилин — свіже повітря буде зменшувати вологість у приміщенні, тим самим підтримуючи баланс тепла, якщо ж можливості відчинити вікна немає, скористайтеся кондиціонером, пам’ятайте, що в кімнаті повинна бути температура від 18 до 20 градусів.
  2. Не варто ставити на підвіконня рослини — велика кількість квітів у горщиках буде збирати та утримувати навколо себе більше вологи, тому на осінь і зиму краще забирати улюблені рослини з підвіконня.
  3. Використовуйте осушувач повітря — цей невеликий пристрій допомагає не лише створити баланс вологи в домі, але й усунути пилові кліщі, алергени.
  4. Не варто сушити в приміщенні одяг — мокрі речі хоч і висихають в теплій квартирі значно швидше, але можуть стати причиною появи плісняви, тому потрібно розвішувати їх на балконі, користуватися сушаркою або просто ізолювати в одній кімнаті.
  5. Встановлення витяжок не лише на кухні — якщо ви не хочете або не можете купити осушувач повітря, можна скористатися і витяжкою, вона допоможе усунути зайву вологу.
  6. Приймайте ванну за зачиненими дверима — так зайва волога не буде потрапляти до інших кімнат, не забувайте також добре провітрювати після водних процедур.
  7. Встановлення дифузорів (спеціальні пристрої для провітрювання) — з їхньою допомогою до приміщення буде надходити свіже повітря за певного положення ручки вікна, деякі моделі потребують ручного управління, інші працюють автоматично.
  8. Витяжка під час приготування їжі — вона обов’язково повинна працювати, адже видаляє не лише неприємні запахи, але й зайву вологу.
Джерело: ТСН.ua

Як зробити, щоб вермішель не розварилася у супі

п’ятниця, 27 грудень 2024, 18:30

Бульйон з вермішеллю або картопляний суп — гарна ідея для обіду. Одночасно проста та смачна страва. Але є один невеликий нюанс. Страву легко зіпсувати розвареною вермішеллю. Що треба зробити, щоб уникнути цієї неприємності, зберегти форму макаронних ви...

Для чого додають вершкове масло у фарш для котлет

п’ятниця, 27 грудень 2024, 18:12

Господині часто змінюють рецепти під свої смаки та уподобання. Це надає стравам нового «звучання» та допомагає вдосконалити смак. Традиційна рецептура в доповненні з експериментами — основа вдалих кулінарних рішень. Про одне таке і піде мова в цій стат...