Секретна фраза пілотів, яка не віщує пасажирам нічого доброго - ніколи не ігноруйте її!

Політ на літаку може бути досить стресовим для людей, які страждають на легку аерофобію. А от, потрапивши у зону турбулентності, переживати починають абсолютно всі пасажири повітряного судна, передають Патріоти України.

Зокрема й через те, що трапляється ця неприємність досить несподівано. Але, якщо прислухатись до повідомлень пілота, які він промовляє у гучномовець, можна почути секретну фразу, яка саме і означає, що зараз літак трошки потрясе.

Як пише видання The Sun, про цю фразу розповів колишній пілот Джон Грівз. За його словами, якщо пілот командує бортпровідникам сісти, це означає, що повітряне судно входить у зону турбулентності.

За даними командирів авіалайнерів, за рік близько 100 пасажирів в усьому світі зазнають травм під час хитавки, яка виникає через турбулентність. Йдеться про серйозні травми, котрі потребують медичного втручання, такі як тріщини кісток, забої голови і навіть струси мозку. Так, це небагато, але і цього можна було би уникнути, якщо вони у цей час сиділи на своїх кріслах пристебнуті пасками безпеки.

Під час сильної турбулентності пасажира, який перебував у проході або сидів непристебнутий, може жбурляти по салону і відчутно бити об крісла та інші елементи інтер’єру. Ось чому льотчики наполягають – ніколи не можна ігнорувати відповідне попередження на табло над пасажирським кріслом.

Спеціалісти попереджають, що через кліматичні зміни зони турбулентності переміщаються у ті шари атмосфери, де раніше було відносно безпечно літати пасажирським лайнерам. Відповідно, хитавка на борту може траплятися частіше.

Чутливим пасажирам радять підготуватись до польоту, щоби їх не знудило під час проходження зони турбулентності. Основні рекомендації такі:

  • уникати вживання алкоголю перед польотом;
  • пробувати перевести увагу від хитавки на щось інше;
  • звертатись до екіпажу, якщо пасажир погано почувається.

Смартфони не крадуть увагу людей? Учені прокоментували поширений міф і розповіли про результат експерименту

вівторок, 1 квітень 2025, 11:44

Смартфони часто звинувачують у тому, що вони заважають зосередитися, проте нове дослідження, опубліковане у Frontiers in Computer Science, доводить, що люди відвертають увагу незалежно від наявності телефону поруч, передають Патріоти України. Експериме...

Бережіть голови! Прогноз магнітних бур на квітень 2025 року

вівторок, 1 квітень 2025, 10:30

У квітні очікується кілька днів з невеликими та помірними магнітними бурями. Однак сильних цього місяця не передбачається. Про це йдеться у 27-денному прогнозі космічної погоди від Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA)...