"Що було раніше - курка чи яйце?": Вчені знайшли відповідь на найдавніше запитання

Вчені знайшли відповідь на найдавніше запитання: "Що було раніше – курка чи яйце?"

Загадка про те, що з'явилося раніше - курка чи яйце, займала людей із давніх часів. Відповідь на це непросте питання шукали ще філософи Стародавньої Греції. І ось, здається, з пошуками можна покінчити, передають Патріоти України.

Дослідники зі Школи наук про Землю Брістольського університету Великої Британії повідомили, що їм удалося розкрити одну з найважливіших загадок еволюції. Команда британських учених разом із колегами з Нанкінського університету (Китай) вивчила 51 викопний та 29 живих видів, які відносять до яйцекладних та живородних. Вони виявили, що найдальші предки курки — рептилії, що жили за мільйони років до появи динозаврів — можливо, не відкладали яйця, як вважалося раніше. Дослідження опубліковано у журналі Nature Ecology & Evolution.

«До появи амніот (групи хребетних, які проходять ембріональний або внутрішньоутробний розвиток усередині амніону — захисної оболонки всередині яйця. – ред.) перші чотирилапі, що розвинули кінцівки з риб'ячих плавців, загалом були земноводними. Їм доводилося жити у воді або поряд з нею, щоб харчуватися та розмножуватися, як сучасні амфібії, такі як жаби та саламандри. Коли 320 мільйонів років тому на сцену вийшли амніоти, вони змогли відірватися від води завдяки розвитку водонепроникної шкіри та іншим способам контролю за втратою води. Але амніотичне яйце було ключем, в якому рептилія, що розвивається, була захищена від висихання в теплому кліматі, і це дозволяло амніотам відходити від води та домінувати в наземних екосистемах», — пояснив професор Майкл Бентон зі Школи наук про Землю Брістольського університету.

Отже, всі великі еволюційні гілки амніот, а саме — ссавці, лепідозаври (ящірки та їхні родичі) та архозаври (динозаври, крокодили, птахи), демонструють живонародження та тривале збереження ембріонів у своїх предків. Тому у відповідь на загадку, що ставила в глухий кут давньогрецьких філософів, можна дати трохи грубу, але правдиву відповідь: на світ спочатку з'явилися птахи, які потім навчилися відкладати яйця.

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...