Що додати у воду, щоб сковорідки й деко сяяли, наче нові - нагар та жир зійдуть за 5 хвилин

Такі методи безпечні навіть для посуду з антипригарним покриттям, передають Патріоти України.

Не варто купувати дорогі професійні засоби для чищення нагару та жиру з посуду, коли у вас усі необхідні інгредієнти є під рукою. Треба просто додати їх у воду під час миття брудного посуду, і через кілька хвилин все сяятиме чистотою. Розповідаємо, якими підручними засобами можна відчистити кухонне начиння до блиску.

Чим відчистити сковорідки й деко до блиску: поради досвідчених господинь

  • Оцет 99% і сода. Такий спосіб ідеально підходить для чищення емальованого й металевого посуду, антипригарного покриття та алюмінію. Завдяки вмісту кислоти, оцет прекрасно впорається навіть із дуже старим жиром та нагаром. Заповніть раковину водою, додайте туди 150 грамів оцту і пів склянки соди, добре розмішайте та занурте у розчин брудний посуд. Через сорок хвилин зітріть залишки бруду губкою і добре прополоскайте кухонне начиння.
  • Сода і перекис водню. Ці засоби підходять для сталевого, емальованого та алюмінієвого посуду. Із соди та перекису треба зробити пастоподібну суміш і нанести її локально на забруднені місця чи натерти увесь посуд. Залиште пасту відпрацьовувати упродовж години, потім витріть губкою залишки бруду і ретельно вимийте посуд. Є ще один спосіб: треба посипати брудну сковорідку чи деко содою, а потім розпилити пульверизатором перекис. Варто залишити посуд на ніч, до ранку весь нагар та жир самі зійдуть, залишиться лише прополоскати чистою водою.
  • Оцет і лимонний сік. Цією сумішшю можна мити антипригарне покриття, металевий, алюмінієвий та емальований посуд. У рівних частинах треба змішати оцет і лимонний сік, обробити цим засобом жирні, брудні чи пригорілі місця. Через 5 хвилин бруд можна буде легко зчистити губкою, а посуд сяятиме, як новий.
  • Соляний скраб. Такий спосіб буде безпечним для алюмінієвого і металевого начиння. Спочатку треба намочити посуд у мильній воді, потім посипати брудні місця крупною кам’яною сіллю. Далі варто протерти посуд губкою і промити водою. Не слід використовувати сіль для антипригарного покриття, оскільки воно може пошкодитися.

Врожаю не буде! Названо сорти картоплі, які не рекомендують садити українцям

субота, 22 лютий 2025, 19:06

Є такі види картоплі, які експерти в жодному разі не рекомендують садити, бо врожаю можна де дочекатися, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Не рекомендовано висівати картоплю, яка дала мало урожаю минулого сезону. Перед висаджуванням бульб...

Не робіть помилок! Коли лаврове листя може зіпсувати страву

субота, 22 лютий 2025, 17:28

Лавровий лист – одна з найпопулярніших спецій, яку додають у супи, тушковані страви та соуси. Його аромат глибокий і насичений, але неправильне використання може зіпсувати смак страви, зробивши її гіркою. Варто розібратись, коли саме слід додавати лавр...