Здається, чим більше сну - тим краще для здоров’я. Але науковці застерігають: надмірний сон може бути не менш шкідливим, ніж його хронічна нестача, передають Патріоти України.
Дослідження, результати якого опублікували на Medical Xpress, показало: ті, хто спить понад 9 годин на добу, мають на 34% вищий ризик передчасної смерті, ніж ті, хто відпочиває 7–8 годин.
Фахівці проаналізували 79 масштабних досліджень, які охоплювали щонайменше річний період спостереження. Виявилося, що навіть у порівнянні з «недосипаючими» (менше 7 годин), «переспані» мали гірші показники здоров’я.
Надмірний сон виявився пов’язаним із підвищеним ризиком депресії, зайвої ваги, хронічного болю та порушенням метаболізму. Водночас, дослідники наголошують: це не означає, що саме сон спричиняє хвороби. Навпаки — тривале перебування в ліжку може бути наслідком вже наявних проблем зі здоров’ям, зокрема хронічних захворювань чи прийому медикаментів.
Окрім того, люди з ожирінням або ті, хто курить, також частіше мають розлади сну й можуть спати довше. Це лише ускладнює загальну картину.
Фахівці підкреслюють: оптимальна тривалість сну для більшості дорослих — від 7 до 9 годин. Але не менш важливими є якість сну та режим — тобто стабільний час засинання й пробудження.
Звичайна вага продуктів у сумці чи легке відро води - всього 5 кілограмів. Але саме ця вага, як з’ясували вчені, може бути індикатором стану вашого здоров’я на довгі роки вперед, передають Патріоти України. У новому масштабному дослідженні, що охопило ...
Виявляється, деякі прилади у вашому домі можуть суттєво впливати на швидкість і якість Wi-Fi. Перш ніж шукати нового інтернет-провайдера, спробуйте просто переставити свій роутер, передають Патріоти України. Wi-Fi може значно гірше працювати через деяк...