Кортизол часто асоціюється зі стресом і набором ваги, але дослідження ще не дали чіткої відповіді щодо його зв'язку з накопиченням жиру в животі. Проте є фактори, які можуть допомогти знизити ризик впливу кортизолу на вашу вагу та здоров'я, передають Патріоти України.
Регулярні фізичні навантаження, правильне харчування та управління стресом допомагають підтримувати рівень цього гормону в нормі. Що треба знати про кортизол та як ці фактори допомагають зменшити потенційно негативні ефекти, розповіли в Eat This, Not That.
Що варто знати про кортизол?
Кортизол — це гормон, який виробляється наднирковими залозами та виконує важливі функції, такі як контроль артеріального тиску, рівня цукру в крові та метаболізму. Його рівень змінюється протягом дня, зазвичай максимальний він вранці, а мінімальний — вночі.
Рівень кортизолу може підвищуватись через різні фактори, зокрема хронічний і гострий стрес, фізичні навантаження та психологічний стрес. Стрес є головним чинником, що впливає на вироблення цього гормону, причому жінки більш чутливі до стресу і мають вищий рівень кортизолу після стресових ситуацій порівняно з чоловіками.
Як контролювати рівень стресу за допомогою раціону?
Що знижує рівень стресу?
Для ефективного контролю стресу важливе не лише правильне харчування, а й заспокійливі вправи. Ці практики допомагають знизити рівень гормону стресу та можуть бути особливо корисними після напружених ситуацій.
Крім того, регулярні релаксаційні вправи дозволяють переналаштувати реакцію організму на стрес, зменшуючи його негативний вплив на фізичне та психічне здоров’я. Це може стати важливим інструментом для збереження здоров’я, оскільки надлишок кортизолу сприяє розвитку багатьох проблем зі здоров’ям.
Є кілька визначальних ознак справжньої корисної ковбаси, за якими ви зможете обрати натуральний і смачний продукт, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Ковбасу полюбляють усі, що не дивно, бо це смачний і поживний продукт. Напевно, багато хт...
Чи не кожна дитина радянської епохи знала, що таке риб’ячий жир. Цей засіб був справжньою панацеєю від усіх хвороб – його призначали як профілактичний засіб від багатьох захворювань, таких як рахіт, анемія, туберкульоз тощо. В СРСР риб’ячий жир ложками...