Українці мають пам'ятати, що основний ефект від жарознижуючих - поліпшення загального стану дитини. Якщо температура впала, хоча б на один градус і дитина стала жвавіше, отже ліки діють, передають Патріоти України з посиланням на допис педіатра Дмитра Муштина в Instagram.
Якщо ви дали ібупрофен, однак загальний стан не покращився за 2-3 години, тоді можна чергувати із парацетамолом. Сама температура не є небезпечною - небезпечне зневоднення, яке часто може виникнути на тлі сильної лихоманки.
Під час лихоманки дитина перестає пити через слабкість і втрачає багато рідини. Тому найголовніше - це стежити за тим, щоб хворий пив достатньо рідини. Дитина має пити з розрахунку не менше 50-70 мл/кг маси тіла.
Розрахунок дозування відносно віку дитини, як вказано на етикетці. У якості жарознижуючих препаратів у дітей рекомендовано використовувати ібупрофен та парацетамол.
Якщо користуватись лайфхаком, маючи ібупрофен 100мг/5мл, то вагу дитини діліть на 2
Ібупрофен 200мг/5мл Форте, то вагу діліть на 4;
Наприклад, вага дитини 10 кг, то разова доза = 5 мл ібупрофену та 2.5 мл ібупрофену форте.
Не більше 3 разів на добу, з інтервалом 6-8 годин
Вагу дитини помножити на 0,625, якщо у вас препарат із дозуванням 120мг/5мл.
Наприклад, вага дитини 10кг * 0,625 = 6,25 мл - разова доза.
Не більше 4 разів на добу, з інтервалом 4-6 годин.
Спекотно та сухо в кімнаті
Важливе провітрювання та підтримання вологості в приміщенні. Оптимальна вологість повітря 40-60%. Температура повітря 20-22 градуси.
"Дали ліки, а температура далі підіймається"
Якщо ліки дали у фазі підвищення температури (дитину морозить, холодні руки та ноги), то температура буде наростати до максимального значення і лише потім почне спадати, через годину-півтори
Зверніть увагу на термін зберігання ліків
Більшість з них придатні 6 місяців з моменту першого відкриття
Якщо це суспензія - потрібно гарно збовтати, щоб діюча речовина рівномірно розподілилася. Підігрійте препарат в руці (це пришвидшить всмоктування)
Одягти дитину, щоб "пропотіла"
Не закутуйте дітей надто великою кількістю одягу або постільної білизни; Якщо немає ознобу і відчуття холоду у дитини, знімаємо зайвий одяг та підгузок.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...